Kraków-Łagiewniki: Kongres apostolstwa Bożego Miłosierdzia

III Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia rozpoczął się 2 października w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Wydarzenie to, zorganizowane z okazji 70. rocznicy śmierci św. Faustyny i 30. rocznicy wyboru Jana Pawła II, zgromadziło uczestników z 40 krajów.

Są to przedstawiciele sanktuariów i apostolatów podejmujących na różne sposoby posłannictwo głoszenia orędzia Miłosierdzia. Referaty i panele dyskusyjne z udziałem prelegentów z różnych ośrodków teologicznych w Polsce, świadectwa apostołów z wielu krajów, wspólna modlitwa i imprezy towarzyszące koncentrować się będą na miłosierdziu w relacjach międzyludzkich. Kongres przebiega bowiem pod hasłem „Szkoła miłosierdzia św. Faustyny i Jana Pawła II”. Zostanie ona ukazana na tle różnych modeli pojmowania i praktyki chrześcijańskiego miłosierdzia, jakie pojawiły się w historii Kościoła, oraz na tle nowożytnych prądów filozoficznych, które zaprzeczały potrzebie miłosierdzia w społeczeństwach. Szkoła miłosierdzia, którą do historii Kościoła wnosi Siostra Faustyna i Jan Paweł II, określana jest przez teologów jako personalistyczna, gdyż w świadczeniu miłosierdzia zwraca się w niej uwagę na człowieka i jego godność, a dopiero potem na różne ludzkie potrzeby i sam akt miłosierdzia. W tej szkole na nowo można odkryć piękno i bogactwo chrześcijańskiego miłosierdzia. Wszystkie referaty z kongresu ukazały się już w formie książkowej i można je nabyć w sklepie wydawnictwa „Misericordia” w łagiewnickim sanktuarium lub w sklepie internetowym: www.misericordia.faustyna.pl. Obradom kongresu patronują metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia m. M. Gracjana Szewc, a organizatorem jest Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” i rektorat sanktuarium w Łagiewnikach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  27°C Niedziela
  wieczór
  23°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »