Indie: Pogromy i próby przeciwdziałania

Trwa golgota indyjskich chrześcijan. Kościół kolejny raz apeluje do federalnych władz, by wreszcie podjęły konkretne kroki w celu zakończenia prześladowań.

Jednocześnie stara się stworzyć międzyreligijny front przeciwko hinduistycznym fundamentalistom. W całych Indiach organizowane są międzyreligijne marsze pokojowe i spotkania modlitewne w intencji prześladowanych wyznawców Chrystusa. Uczestniczą w nich także umiarkowani hinduiści, muzułmanie, czy sikhowie. Tymczasem docierają wieści o kolejnych mordach. Coraz częściej stojący za zamieszkami radykałowie skupiają swe ataki na zwierzchnikach wspólnot religijnych i ludziach zaangażowanych w życie Kościoła, by w ten sposób go jak najbardziej osłabić. Ostatnie wieści mówią o, zamordowanych siekierą, ojcu i jego 15-letnim synu. Zostali schwytani we śnie i bestialsko zabici. Ojciec, Dushashan Majhi, był odpowiedzialny za jedną ze wspólnot chrześcijan w wiosce Sindhupanka (stan Orisa). Agencja AsiaNews pisze też, że coraz głośniej mówi się nie tyle o przymykaniu oczu przez policję na antychrześcijańskie zamieszki, co o jej współudziale. Komentując bierność Europy wobec tragedii chrześcijan w Indiach, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Radzie Europy stwierdził, że „wciąż brakuje wrażliwości na to, co się dzieje dalej niż na własnym podwórku”. Stąd, dodał ks. Aldo Giordano, na ostatnim posiedzeniu Rady „podjęto temat łamania praw człowieka w niektórych częściach Starego Kontynentu, ale nie zająknięto się słowem na temat sytuacji chrześcijan w Indiach czy Iraku”.

«« | « | 1 | » | »»
 • antysmok
  05.10.2008 22:54
  "krew męczenników jest posiewem chrześcijan" - sanguis martyrum semen christianorum. Myślę, że tam na Dalekim Wschodzie jest przyszłość Kościoła.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  30°C Poniedziałek
  dzień
  31°C Poniedziałek
  wieczór
  27°C Wtorek
  noc
  21°C Wtorek
  rano
  wiecej »