Erytrea: Nakazy wyjazdu dla dwóch misjonarzy i dwóch misjonarek

Władze Erytrei nakazały dwóm kapłanom i dwóm siostrom zakonnym opuszczenie kraju. Na razie wyjechała jedna z sióstr, pozostali misjonarze czekają na oficjalne pismo od rządu.

Sprawę ma wyjaśnić nuncjusz apostolski w Sudanie i Erytrei abp Leo Boccardi. Jak doniosła agencja MISNA, księża, którzy muszą wyjechać z Erytrei, to salezjanie – o. Flavio Paoli i o. Angelo Regazzo. Natomiast zakonnice – s. Donata Maria Moruzzi i s. Lucia Andrioletti - należą do Zgromadzenia Córek Jezusa Dobrego Pasterza (FDGBP). „Ustnie nakazano nam opuszczenie Erytrei w przeciągu ośmiu dni. Nie wyjedziemy jednakże, dopóki nie dostaniemy oficjalnego listu w tej sprawie. Nasze wizy są nadal ważne” – powiedział o. Paoli. Dodał również, iż s. Andrioletti wyjechała z kraju, ponieważ skończyła się jej wiza pobytowa. Podobny przypadek zdarzył się w Erytrei w zeszłym roku. Czternastu misjonarzom i misjonarkom odmówiono wtedy przedłużenia pobytu. Wedle raportu organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not) Erytrea jest jednym z państw, gdzie narusza się wolność religii. Niedawno Kościół katolicki odmówił wcielania księży i zakonników do wojska. W odpowiedzi, władze kraju narzuciły państwową kontrolę nad wszystkim dziełami prowadzonymi przez Kościół – szkołami, placówkami opieki medycznej i projektami charytatywnymi. 50 proc. społeczeństwa erytrejskiego to muzułmanie, 40 proc. to wyznawcy Erytrejskiego Kościoła Prawosławnego, katolicy natomiast stanowią 5 proc. mieszkańców kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  17°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  21°C Środa
  wieczór
  20°C Czwartek
  noc
  wiecej »