Ekumeniczne Święto Biblii po raz siódmy w Poznaniu

Ekumeniczne Święto Biblii - tak nazywa się kilkudniowy cykl modlitw, dyskusji i imprez kulturalnych poświęconych Pismu Świętemu z udziałem przedstawicieli różnych Kościołów chrześcijańskich - już po raz siódmy rozpocznie się w poniedziałek w Poznaniu.

Organizatorami obchodów Święta Biblii w stolicy Wielkopolski są od początku przedstawiciele sześciu Kościołów zrzeszonych w Poznańskiej Grupie Ekumenicznej. W tym roku do zorganizowania Święta włączył się także Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. „Chociaż należymy do różnych Kościołów, to mamy jeden wspólny fundament. To słowo, które przyniósł nam Jezus Chrystus” – powiedział w środę na konferencji prasowej ks. Tomasz Siuda, współprzewodniczący ze strony Kościoła rzymskokatolickiego Poznańskiej Grupy Ekumenicznej. „Chcemy mówić o wartości Pisma Świętego w naszym życiu. Dla człowieka będącego w nieustannym pośpiechu, zagubionego, pełnego rozterek Biblia jest bowiem tym, co daje życie” – dodał sekretarz Grupy, pastor Piotr Wisełka z Kościoła zielonoświątkowego, nawiązując do hasła tegorocznego święta, które brzmi: „Ja żyję i wy będziecie żyć”. Głównym punktem obchodów będzie nabożeństwo ekumeniczne, które w przyszłą środę poprowadzą wspólnie w katedrze metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki i zwierzchnik diecezji pomorsko-wielkopolskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, bp Michał Warczyński. W ramach pięciodniowego Święta Biblii odbędzie się także ekumeniczne spotkanie młodzieży w kościele św. Wojciecha i panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli środków społecznego przekazu reprezentujących różne wyznania, zatytułowany „Media boją się dobrej nowiny!?”, a także koncert muzyki chóralnej i spektakl teatralny oparty na przypowieściach Jezusa z Ewangelii. Powstała w 2001 roku Poznańska Grupa Ekumeniczna zrzesza duchownych Kościołów: prawosławnego, rzymskokatolickiego, ewangelicko-metodystycznego, ewangelicko-augsburskiego, polskokatolickiego i zielonoświątkowego. Jej członkowie spotykają się raz w miesiącu, by zastanawiać się wspólnie nad prowadzeniem dialogu ekumenicznego w Wielkopolsce.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  18°C Środa
  rano
  wiecej »