Katolicki minister w Pakistanie

Katolicki parlamentarzysta został w Pakistanie ministrem ds. obrony mniejszości religijnych. Shahbaz Bhatti jest jednocześnie przewodniczącym Stowarzyszenia Mniejszości całego Pakistanu (Apma), które jak informuje agencja AsiaNews, od lat walczy o równe prawa dla wszystkich: od chrześcijan po hinduistów, od sikhów po pariasów, bez żadnego wyjątku.

Nominacja Bhattiego na ministra jest tym ważniejsza, że po raz pierwszy pełniony przez niego urząd został zrównany w prawach z pozostałymi ministerstwami, wcześniej osoba zajmując się obroną praw mniejszości podlegała jednemu z ministrów. Wolontariusze i przyjaciele stowarzyszenia Apma przyjęli tę nominację entuzjastycznie. Na ulicach wielu pakistańskich miast zorganizowano okolicznościowe festyny, podczas których tańczono i rozdawano słodycze. Po zaprzysiężeniu nowy minister podkreślił, że przyjął ten urząd, by „bronić wszystkie cierpiące i prześladowane wspólnoty Pakistanu”. Dodał, że swoje życie poświęcił walce o równość, poszanowanie wolności religijnej i praw mniejszości. „Moją posługę zawierzam Chrystusowi, będącemu centrum mego życia. Moją intencją jest wprowadzenie praw, które będę chronić mniejszości. Zrobię wszystko by stawić czoła nietolerancji, nienawiści, uprzedzeniom i przemocy” - stwierdził po zaprzysiężeniu nowy minister ds. obrony mniejszości religijnych w Pakistanie. Warto zaznaczyć, że według najnowszego raportu organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Pakistan należy do czołówki państw w których powszechnie łamana jest wolność religijna.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  14°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  21°C Środa
  wieczór
  17°C Czwartek
  noc
  wiecej »