O wrażliwość na kwestię obrony życia zaapelował do kleryków bp Tadeusz Rakoczy podczas Mszy św. sprawowanej 28 grudnia w kaplicy kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej.
Zwracając się do kształcących się w krakowskim seminarium alumnów, biskup zaznaczał, że w żadnych okolicznościach nie można zatracić duchowej więzi z Chrystusem, gdyż to On stanowi podstawę tożsamości każdego kapłana. – Nie można pojmować kapłaństwa wyłącznie jako ludzkiego wyróżnienia ani uważać go za jedną tylko z wielu życiowych dróg – wyjaśniał i zaznaczał, że alumn „musi być pewny swych pragnień”.
Bp Rakoczy wyraził radość, że dziedzictwo diecezji bielsko-żywieckiej podejmuje dotychczasowy rektor seminarium duchownego, ojciec duchowny i wykładowca ks. prof. Roman Pindel. – Cieszę się bardzo, że właśnie ciebie wybrał Bóg, byś był moim zastępcą, bo wielkie jest twoje przygotowanie naukowe i intelektualne, a z tym przygotowanie duchowe – mówił i życzył biskupowi nominatowi, by umacniał fundamenty liczącej 20 lat diecezji.
Sobotnia Eucharystię wraz biskupem seniorem, biskupem pomocniczym i biskupem nominatem celebrowali wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, ks. Sławomir Kołata oraz ojciec duchowny krakowskiego seminarium ks. Grzegorz Gruszecki.
Alumni z diecezji bielsko-żywieckiej studiują w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. W seminarium tym obecnie studiuje około 70 kleryków z tej diecezji.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.