O wrażliwość na kwestię obrony życia zaapelował do kleryków bp Tadeusz Rakoczy podczas Mszy św. sprawowanej 28 grudnia w kaplicy kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej.
Zwracając się do kształcących się w krakowskim seminarium alumnów, biskup zaznaczał, że w żadnych okolicznościach nie można zatracić duchowej więzi z Chrystusem, gdyż to On stanowi podstawę tożsamości każdego kapłana. – Nie można pojmować kapłaństwa wyłącznie jako ludzkiego wyróżnienia ani uważać go za jedną tylko z wielu życiowych dróg – wyjaśniał i zaznaczał, że alumn „musi być pewny swych pragnień”.
Bp Rakoczy wyraził radość, że dziedzictwo diecezji bielsko-żywieckiej podejmuje dotychczasowy rektor seminarium duchownego, ojciec duchowny i wykładowca ks. prof. Roman Pindel. – Cieszę się bardzo, że właśnie ciebie wybrał Bóg, byś był moim zastępcą, bo wielkie jest twoje przygotowanie naukowe i intelektualne, a z tym przygotowanie duchowe – mówił i życzył biskupowi nominatowi, by umacniał fundamenty liczącej 20 lat diecezji.
Sobotnia Eucharystię wraz biskupem seniorem, biskupem pomocniczym i biskupem nominatem celebrowali wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, ks. Sławomir Kołata oraz ojciec duchowny krakowskiego seminarium ks. Grzegorz Gruszecki.
Alumni z diecezji bielsko-żywieckiej studiują w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. W seminarium tym obecnie studiuje około 70 kleryków z tej diecezji.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.