Szczyrk: Samochodowe naklejki z cytatami biblijnymi - odpowiedź na ateistyczne prowokacje

Antychrześcijańskie kampanie ateistów europejskich i amerykańskich jedynie mobilizują do większego i aktywniejszego działania - uważa ks. Jan Byrt z parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu.

Pod koniec ubiegłego roku duchowny zorganizował pierwszy autobus z hasłem „Wierzysz w Boga? Nie jesteś sam!”, jeżdżący na trasie Bielsko-Biała - Szczyrk. Teraz ks. Byrt chce kampanię rozszerzyć na cały kraj, dlatego proponuje, by chętni dołączali się do akcji ze swoimi samochodami osobowymi. Duchowny, wraz wolontariuszami z Kościołów ewangelickiego i katolickiego, przygotowuje kolejne nalepki na szyby samochodów. Hasła mają się odwoływać się do tematyki zmartwychwstania Jezusa.„Wycinamy poszczególne teksty z Biblii. Jeśli Bóg pozwoli, to w przyszłym tygodniu będzie wszystko gotowe. Ateiści płacą olbrzymie sumy za swe prowokacje, my mamy wszystko za darmo, bo te gesty wypływają z prawdziwej miłości” – zapowiada ksiądz. Zdaniem duchownego, kierowcy z naklejonymi na samochody cytatami mogą stać się „żywą Biblią”. Ks. Byrt prosi, by chętni do udziału w akcji skontaktowali się z nim drogą emailową salmopol@wp.pl lub telefoniczną 033 817 86 84. „Natychmiast takie naklejki na tył samochodu zrobimy i prześlemy pocztą lub będzie można sobie u nas je odebrać” – zapewnia. Ks. Jan Byrt, proboszcz filialnej parafii w Szczyrku Salmopolu, zrealizował już wiele swoich nietuzinkowych pomysłów. Zapraszał m.in. na wypoczynek dzieci ze Słowacji i Bieszczad, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego. Rozdawał koszulki i silikonowe opaski z biblijnymi cytatami oraz zbudował ołtarz europejski w Beskidzie Śląskim, przy którym co roku mają się odbywać nabożeństwa ekumeniczne o pomyślność Starego Kontynentu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  28°C Piątek
  wieczór
  24°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  28°C Sobota
  dzień
  wiecej »