Chcą Europy, nie rozumieją instytucji

Doroczne spotkanie młodych, które zakończyło się właśnie w Strasburgu, a zatem w mieście będącym siedzibą Parlamentu Europejskiego, rzuciło nowe światło na rzeczywistość Europy – uważa br. Alois, przeor ekumenicznej Wspólnoty z Taizé.

Liczna obecność Ukraińców i Białorusinów przypomniała, że Europa nie ogranicza się do samej tylko Unii, sama zaś rzeczywistość spotkania pokazała, że jedności kontynentu nie da się budować na samych tylko instytucjach. Ważne jest również umacnanie więzi międzyosobowych – mówi br. Alois.

„Młodzi chcą żyć Europą i to ponad Unią Europejską – powiedział Radiu Watykańskiemu przeor ekumenicznej wspólnoty. – W Strasburgu było 2,5 tys. Ukraińców, ponad tysiąc Białorusinów. Młodzi chcą Europy, ale nie rozumieją europejskich instytucji, i to jest problem. To spotkanie pomogło być może niektórym powiązać ich własne doświadczenie Europy z instytucjami. Nad tym trzeba jeszcze popracować. Młodzi byli zresztą bardzo zainteresowani historią, procesem integracji europejskiej. Bardzo licznie uczestniczyli w spotkaniu z parlamentarzystami. Ale Europy nie da się zbudować bez osobistych spotkań, w cztery oczy. Instytucje muszą mieć oparcie w takich osobistych spotkaniach. I to jest nasz wkład, nie tylko tego spotkania w Strasburgu, ale całego chrześcijaństwa”.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Środa
  wieczór
  21°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  24°C Czwartek
  dzień
  wiecej »