Pomóż polskim misjonarzom - wyślij sms

Od 1 stycznia trwa akcja smsowa na rzecz polskich misji, a w najbliższą niedzielę w kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy. Dyrektor Dzieła Pomocy misjonarzom "Ad Gentes" ma nadzieję, że to pogłębi świadomość katolików w Polsce

Do ożywienia świadomości misyjnej m.in. członków Kościoła katolickiego Dzieło Pomocy chętnie korzysta z różnego rodzaju multimediów. Od 1 stycznia trwa akcja „Pomóż polskim misjonarzom”, która zakończy się w ostatnich dniach października. Poprzez wysłanie SMS-a o treści MISJE na numer 72032, można przekazać 2 złote na wsparcie działalności polskich misjonarzy. Akcja ta jest promowana przez radio i telewizję, gdzie pojawiają się spoty reklamowe, zachęcające do przekazywania datków. Dyrektor Dzieła Pomocy "Ad Gentes" ks. Marek Gałuszka ma nadzieję, że przeprowadzana w II niedzielę Wielkiego Postu zbiórka pieniężna na rzecz polskich misjonarzy przyczyni się także do pogłębienia świadomości społecznej w kwestii wspierania działalności misyjnej Kościoła. Duchowny przypomina apel Benedykta XVI, aby diecezje i parafie troszczyły się o tych, których posyłają na misje. - W II niedzielę Wielkiego Postu wspieramy misjonarzy przez modlitwę oraz jałmużnę wielkopostną. Do puszek we wszystkich kościołach w Polsce będą zbierane ofiary, które zostaną przekazane na realizację projektów polskich misjonarzy – informuje ks. Gałuszka. Dodaje, że właśnie z tego powodu coraz częściej II niedzielę Wielkiego Postu nazywa się „Ad Gentes”. - To określenie łacińskie, dosłownie oznacza „Do pogan”, ale można je też przetłumaczyć: „Do wszystkich”, gdyż działalność ewangelizacyjna Kościoła jest kierowana do wszystkich ludzi, bo wszystkich odkupił Jezus Chrystus – przypomina dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. W rozmowie z KAI ks. Gałuszka podkreśla, że wspieranie polskich misjonarzy to troska o realizację ich projektów. - W zeszłym roku zrealizowaliśmy 161 takich projektów o charakterze ewangelizacyjnym, medycznym, charytatywnym i edukacyjnym – mówi duchowny. Średnio, na realizację jednego projektu zarząd Dzieła „Ad Gentes” przekazał dotację 2 tys. dolarów. Od tego roku kwota ta będzie wynosiła 2 tys. euro. W Polsce Dzieło „Ad gentes” zajmuje się popularyzacją misji wśród katolików m.in. poprzez organizowanie konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. W ocenie ks. Gałuszki, świadomość misyjna katolików w Polsce znaczenie wzrosła w ostatnich latach. -Kościół jest ze swej natury misyjny. Każdy ochrzczony jest posłany – podkreśla. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” zostało powołane do istnienia w 2005 roku podczas 333 zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Od 1 lipca 2008 jego dyrektorem jest ks. Marek Gałuszka.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  22°C Poniedziałek
  rano
  29°C Poniedziałek
  dzień
  30°C Poniedziałek
  wieczór
  26°C Wtorek
  noc
  wiecej »