Zmarła Teresa Sienkiewicz-Miś

Pierwsza i długoletnia redaktorka "Gościa Opolskiego" zasnęła w Panu dziś rano.

Dziś tj. we wtorek 28 stycznia godzinę przed wschodem słońca zmarła Teresa Sienkiewicz-Miś. Odeszła po długiej i ciężkiej chorobie, którą znosiła z niezwyczajną cierpliwością i wdzięcznością dla rodziny otaczającej ją troskliwą opieką. Siłą w znoszeniu choroby była dla niej wiara w Pana Jezusa i modlitwa, o której opowiadała nam z prostotą i bezpośredniością. Modlić się trzeba nie za siebie, a za innych, pamiętaj, w ciężkich chwilach lepiej modlić się za innych – mówiła mi w ostatniej rozmowie.

Teresa była pierwszą i długoletnią redaktorką opolskiego "Gościa Niedzielnego". Zostanie jego wielką legendą.

"Przez 20 lat pracy w redakcji opolskiego "Gościa Niedzielnego" zyskała Pani uznanie, a nierzadko podziw i wdzięczność, w parafiach oraz wielu środowiskach diecezji opolskiej. Pragnę podkreślić, że była Pani redaktorem opolskiego "Gościa Niedzielnego" od czasu jego powstania w 1992 r. i przez pierwsze trzy lata pracowała w pojedynkę, w pionierskich warunkach, doprowadzając do wspaniałego rozwoju opolskiej edycji „Gościa Niedzielnego”. Z wielkim szacunkiem przywołujemy Pani twórczość na łamach tego katolickiego tygodnika, w której można było doświadczyć niezwykłej troski zarówno o sprawy Kościoła lokalnego jak i dobra wspólnego co przejawiało się w odpowiedzialności za wychowanie młodego pokolenia, upominaniu się o los ludzi pokrzywdzonych i chęci zrozumienia tych, o których Pani pisała. W artykułach pisanych pięknym językiem, zdystansowanym od różnych manier współczesnych mediów poruszała Pani wiele aspektów życia społeczności Śląska Opolskiego od spraw parafialnych i duszpasterskich po życie kulturalne i społeczne. Niech Bóg wynagrodzi Pani wieloletnią pracę w redakcji – mówił  biskup opolski Andrzej Czaja wręczając Teresie w ubiegłym roku na Górze Świętej Anny statuetkę nagrody „Hiacyntus Opoliensis”.

Trudno mi w tej chwili, w której opłakuję śmierć wspaniałej i kochanej koleżanki, dodać coś więcej. Wiem od Kingi, córki śp. Teresy, że do ostatnich chwil wspominała lata redakcyjne jako wspaniały okres życia.  Prosiła też, by przekazać nam, że – to tak dla niej charakterystyczne - do końca się uśmiechała.

Msza św. pogrzebowa w intencji śp. Teresy Sienkiewicz-Miś odprawiona zostanie w kościele św. Faustyny (ul. Jackowskiego 40/42) we Wrocławiu - Biskupinie w piątek 31 stycznia o godz.9.30. Mszy św. będzie przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec. Obrzędy pochówku odbędą się o godz. 11 na tamtejszym cmentarzu parafialnym przy ul. Smętnej.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Bruno Hennek
  30.01.2014 17:49
  Es ist länger her als wir uns zuletzt gesehen haben. Die Nachricht von Teresas Tod traf uns überraschend und machte uns sehr traurig. Wir haben uns ein paar mal auch in Würzburg getroffen, haben zusammen gefeiert und gelacht.
  Wir behalten Sie in guter Erinnerung, mit einem Lächeln auf den Lippen.

  Marlene und Bruno mit Kindern aus Würzburg

 • Alicja Nabzdyk-Kaczmarek
  31.01.2014 13:03
  Wspaniała koleżanka, przemiła szefowa, dobry pogodny człówiek.Wyrazy współczucia Mężowi i Kindze
 • halina n.
  31.01.2014 15:09

  Dla nas, którzy Cię znali z czasów WDK-u, byłaś Danusią, też uśmiechnietą.Trochę za wsześnie powędrowałaś na niebiańskie łąki- Tak szkoda! Nie zdążyłyśmy przecież odbyć umówionego spaceru po wrocławskim rynku.
  W reporterskich wędrówkach po województwie też się na siebie już nie natkniemy. Pozostała pamięć i dobre wspomnienia. Tylko tyle i aż tyle. Dzięki, że byłaś.

 • Krystyna-FZŚ
  31.01.2014 23:14
  Pani Tereso ,dziękuję Dobremu Bogu
  za to,że dane mi było Panią poznać.
  Pani dziękuję za niezwykły urok bycia normalnym człowiekiem z otwartym sercem na bliźniego.
  Ufam,że całe Niebo raduje się Panią.
  Obiecuję pamięć w modlitwie i proszę
  również o wstawiennictwo u Boga.
  Pokój i Dobro!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  4°C Wtorek
  wieczór
  1°C Środa
  noc
  1°C Środa
  rano
  2°C Środa
  dzień
  wiecej »