Gigantyczny ośrodek narciarski powstanie w Beskidach?

W Beskidzie Małym, na stokach Potrójnej, Turonia, Klimaski i Leskowca ma powstać sieć wyciągów narciarskich - informuje "Dziennik Zachodni". Gondole, kanapy i kryty, całoroczny stok mają ściągnąć narciarzy. Ekolodzy protestują.

Plany przewidują również infrastrukturę towarzyszącą (parkingi, naśnieżanie, oświetlenie), połączenie stacji górnych wyciągów kolejami gondolowymi, a także budowę krytego stoku narciarskiego do całorocznego uprawiania narciarstwa u podnóża Turonia. Ten gigantyczny kompleks narciarski na granicy Śląska i Małopolski chce zbudować właściciel ośrodka narciarskiego na Czarnym Groniu w Rzykach (gm. Andrychów).

- Chcemy wybudować kilkanaście wyciągów narciarskich. Do obecnej lokalizacji dojdzie Góra Potrójna, Turoń, Leskowiec oraz tereny w stronę Ponikwi. Sieć stacji narciarskich połączona zostanie kolejami gondolowymi. To są miejsca do wykorzystania narciarstwa zjazdowego, ale nie tylko. mówi Tomasz Andrejko.

W planach jest również  trasa narciarstwa biegowego. Sieć kolei gondolowych, które będą mogły dowieźć turystę narciarza do dowolnej stacji i sprawi, że nie będzie potrzeby budowy dużych, centralnych parkingów, a każdy z turystów będzie mógł w kilkunastu miejscach parkingowych pozostawić samochód i mieć dostęp do wszelkich obiektów kompleksu wypoczynkowo-sportowego.

Ale decyzja jeszcze nie zapadła. Nie akceptują budowy mieszkańcy, ekolodzy, a i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie ma wątpliwości. Dyrekcja uznała m.in., że tak potężna inwestycja naruszy równowagę przyrodniczą w Beskidzie Małym - czytamy w "Dzienniku Zachodnim".

Gigantyczny ośrodek narciarski powstanie w Beskidach?   www.andrychow.pl Zaprezentowana przez inwestora planowana lokalizacja obiektów

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
-1°C Środa
noc
-3°C Środa
rano
-1°C Środa
dzień
-1°C Środa
wieczór
wiecej »