Kontrakt na dostawę Rosji przez Francje okrętów desantowych typu Mistral jest niezagrożony. - Kryzys nie osiągnął jeszcze takiego poziomu - stwierdził francuskiego szef MSZ Laurent Fabius.
Zgodnie z umową z 2011 r. Rosję ma otrzymać dwie jednostki typu Mistral za 1,7 miliarda euro. Może tez skorzystać z opcji zakupu kolejnych dwóch, budowane niemal całkowicie w Rosji.
Pierwszy z rosyjskich Mistrali ma wejść do służby na Pacyfiku pod koniec tego roku. Drugi, który ma przyjąć nazwę "Sewastopol", ma pływać od 2016 roku po Morzu Czarnym.
Posiadanie Mistrali znakomicie ułatwiłoby Rosjanom przeprowadzanie operacji takich, a zajęcie Krymu. Obecnie rosyjska flota posiada jedynie niewielkie okręty desantowe, a nowoczesne Mistrale są w stanie przewieźć kilkuset w pełni uzbrojonych żołnierzy z wozami opancerzonymi i szybko ich wysadzić na brzeg. Są też w stanie zabrać na pokład 16-35 helikopterów (w zależności od typu).
Kontrakty zbrojeniowe z Rosją zawarli tez Niemcy. Za 100 mln euro mają zbudować wielkie, nowoczesne, wirtualnego pola walki, gdzie mogliby ćwiczyć i szeregowcy, i generałowie.
Natomiast Izraelczycy dozbrajają Rosję w samoloty bezzałogowe.
Stowarzyszenia rodzinne we Francji nie zgadzają się na nowy program edukacji seksualnej.
Sieci trzech krajów pracują obecnie w tzw. trybie izolowanej wyspy.
Uruchomiono tam specjalny numer. Asystenci odpowiadają w ciągu 48 godzin.
Potępił prawo pozwalające na konfiskatę ziemi białych farmerów w RPA.
Zrewanżował się w ten sposób za podobną decyzję Bidena wobec niego w 2021 roku.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.