Rosja wstrzymała przekazywanie Ukrainie przejętego na zaanektowanym Krymie uzbrojenia i sprzętu wojskowego - poinformował we wtorek wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej Anatolij Antonow.
Antonow wyjaśnił, że posunięcie to ma uniemożliwić wykorzystanie wycofywanej z Półwyspu Krymskiej broni przeciwko ludności cywilnej na wschodzie i południowym wschodzie Ukrainy.
Określając te regiony jako "punkty zapalne", wiceminister obrony FR wezwał państwa zachodnie, by te z tego samego powodu powstrzymały się od dostarczania broni Ukrainie.
"Rosja wywiązuje się ze swoich zobowiązań międzynarodowych. Na mocy Karty Paryskiej, Aktu Końcowego KBWE oraz decyzji ONZ i OBWE zobowiązała się do niedostarczania lub powściągliwości w dostarczaniu broni do punktów zapalnych" - oświadczył Antonow.
28 marca prezydent FR Władimir Putin rozkazał ministrowi obrony Siergiejowi Szojgu, by przekazał Ukrainie pozostawione na Krymie uzbrojenie i sprzęt wojskowy ukraińskich jednostek i pododdziałów, które nie przeszły na stronę armii rosyjskiej. Decyzja ta dotyczy również okrętów wojennych i samolotów.
Według danych rosyjskich stronie ukraińskiej przekazano dotąd 389 jednostek uzbrojenia, w tym osiem śmigłowców i trzy okręty wojenne. Wśród przekazywanego uzbrojenia były też czołgi T-64, transportery opancerzone BTR-70 i bojowe wozy piechoty BMP-1.
Na Krymie znajdowały się 193 jednostki sił zbrojnych Ukrainy i służyło w nich 18,8 tys. żołnierzy. Ministerstwo Obrony FR podało we wtorek, że 9,2 tys. ukraińskich wojskowych otrzymało już obywatelstwo Rosji i rozpoczęło służbę w rosyjskich siłach zbrojnych.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.