Związek między mężczyzną i kobietą gwarantuje naturalną stabilność małżeństwa.
Rada Stała Konferencji Episkopatu Chile stanowczo sprzeciwiła się próbie prawnego zrównania w tym kraju związków homoseksualnych z małżeństwem. Po raz kolejny hierarchowie podkreślili, że tylko związek między mężczyzną i kobietą gwarantuje naturalną stabilność małżeństwa. Według Biblii i nauczania Kościoła ma też dwie charakterystyczne i nierozłączne cechy: wymiar jedności mężczyzny i kobiety oraz powołanie do prokreacji.
Chilijscy biskupi wskazują, że związków jednopłciowych nie można wyposażać w takie same przywileje prawne jak małżeństwo. Ma ono bowiem w założeniu być początkiem nowej rodziny i przekazać dar życia. Tylko zatem związek, który spełnia te kryteria i staje się w ten sposób podstawową komórką społeczną, powinien cieszyć się wsparciem i ochroną państwa.
„Jeśli dwie osoby chcą żyć razem i dzielić swoje dobra, jeśli chcą się zatroszczyć o dziedziczenie po sobie, mogą to zrobić bez żadnych nowych ustaw. Niezależnie od nowego prawa uważamy, że trzeba zatroszczyć się o tę grupę, chociaż pozostającą w mniejszości, by ludzi ci byli szanowani i nie dyskryminowani ze względu na swój status. Mogą zatem otrzymać podstawowe prawa do związku, ale nigdy nie do małżeństwa” – piszą w oświadczeniu biskupi Chile. Wskazują również, że małżeństwo, jako podstawowa komórka społeczna, cieszy się ochroną gwarantowaną przez konstytucję.
W tej samej deklaracji chilijscy hierarchowie sprzeciwili się rządowym planom wprowadzenia niekaralności aborcji. Zaapelowali, by dyskusji na ten temat nie zdominowały żadne ideologie ani populizm, ale by w ich centrum znalazła się istota ludzkiego życia. Przypomnieli także prawo i obowiązek rodziców do decydowania o wyborze najlepszej dla ich dzieci edukacji, w zgodzie z własnymi przekonaniami i wyznawanymi wartościami.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.