Zaniepokojenie sytuacją na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz solidarność z prześladowanymi chrześcijanami wyraziła Rada Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Obradowała ona w ubiegłym tygodniu w Rzymie nad kwestiami związanymi z rodziną.
Jak zaznaczono w komunikacie końcowym, „rodzina nie jest problemem, ale rozwiązaniem dla Starego Kontynentu. Jest źródłem cennych zasobów dla naszych społeczeństw, dla których stanowi ludzki kapitał”. Biskupi postulują zatem postawienie rodzin w centrum troski duszpasterskiej Kościoła.
Rada zajęła się również innymi aktualnymi kwestiami, jak konflikty na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Wyrażono solidarność z duszpasterzami Ukrainy, gdzie notuje się wysoką liczbę ofiar śmiertelnych i uchodźców. Zapewniono także o modlitwie w intencji Kościołów Bliskiego Wschodu oraz o konkretnej pomocy dla cierpiącej ludności. Biskupi zachęcają zarazem wspólnoty chrześcijańskie do działań na rzecz pokoju i pojednania w regionie. Rada Konferencji Biskupich Europy potępiła także prześladowanie chrześcijan i innych mniejszości religijnych, wzywając wspólnotę międzynarodową do znalezienia skutecznych rozwiązań tej tragicznej sytuacji.
Stowarzyszenia rodzinne we Francji nie zgadzają się na nowy program edukacji seksualnej.
Sieci trzech krajów pracują obecnie w tzw. trybie izolowanej wyspy.
Uruchomiono tam specjalny numer. Asystenci odpowiadają w ciągu 48 godzin.
Potępił prawo pozwalające na konfiskatę ziemi białych farmerów w RPA.
Zrewanżował się w ten sposób za podobną decyzję Bidena wobec niego w 2021 roku.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.