W Madrycie odbyło się I Europejskie Spotkanie w Obronie Życia. Zostało zorganizowane przez powstałą niedawno Europejską Federację „Jeden z nas” (One of Us).
W spotkaniu wzięło udział 25 stowarzyszeń z różnych krajów europejskich. Rozpoczęło się od posiedzenia plenarnego, którego celem było m. in. przyjęcie wspólnego planu działania na najbliższy rok, aby bronić ludzkie życie w Europie, i prezentacja Europejskiej Federacji „Jeden z nas”.
Powstanie Federacji jest odpowiedzią na odrzucenie przez Komisję Europejską inicjatywy społecznej One of Us („Jeden z nas”), która spotkała się z szerokim poparciem. Inicjatywą społeczną „Jeden z nas” domagano się uszanowania życia ludzkiego w Unii Europejskiej oraz nie wykorzystywania środków publicznych, aby niszczyć życie bądź atakować jego godność.
Główne cele Federacji to „bezwarunkowe uznanie niezbywalnej godności każdej istoty ludzkiej, która jest źródłem wszystkich swobód i praw człowieka” oraz „rozwój kultury życia w Europie przez promocję i wsparcie tych działań, które mają na celu ochronę ludzkiego życia, szczególnie w okresach bardziej delikatnych (poczęcie i ciąża, dzieciństwo, macierzyństwo, choroba, starość i schyłek życia). Inicjatywa spotkała się jednak z veto Komisji Europejskiej, co zdaniem Federacji jest niezgodne z duchem Traktatu Unijnego, który ustanawia mechanizm uczestnictwa obywatelskiego.
Podczas wczorajszego spotkania w Madrycie wystąpili Benigno Blanco, przewodniczący Hiszpańskiego Forum Rodziny, oraz Jaime Mayor Oreja, były eurodeputowany i współprzewodniczący Federacji „Jeden z nas”.
Co najmniej 13 osób zginęło, a 73 zostały ranne w wyniku działań policji wobec demontrantów.
Główny cel reżimu jest jasny: ograniczyć wszelkie formy swobody wypowiedzi.
Spędzili oni na stacji kosmicznej Tiangong (Niebiański Pałac) 192 dni.
Dom dla chrześcijan, ale życie w nim codzienne staje się trudniejsze i niepewne.
Papież Franciszek mówił wcześniej, że oboje kandydaci są przeciwko życiu.
"Brawo, feldmarszałku" - napisała caryca Katarzyna II w liście gratulacyjnym.