Nasza redakcyjna koleżanka Barbara Gruszka-Zych otrzyma Nagrodę im. ks. Twardowskiego za rok 2014. Kapituła doceniła w ten sposób tomik poezji pt. „Koszula przed kolana”.
Nagroda zostanie wręczona w Domu Literatury w Warszawie 31 maja o godz. 17.00, tj. w przeddzień setnej rocznicy urodzin ks. Twardowskiego.
Tego samego wieczoru inna poetka Teresa Ferenc jako pierwsza w historii zostanie udekorowana Medalem im. ks. Jana Twardowskiego za całokształt twórczości. Odtąd medal ten będzie przyznawany co roku.
Po raz pierwszy konkurs poetycki im. ks. Jana Twardowskiego odbył się w 2006 roku. Pomysł zrodził się w Ludowej Spółdzielni Wydawniczej w Warszawie, gdzie wiele książek ks. Jana Twardowskiego zostało wydanych. Pasjonatami twórczości poety w LSW byli m. in. Jan Rodzim i Stanisław Grabowski – wieloletni redaktorzy naczelni tego wydawnictwa. W skład jury wchodzą ks. Janusz A. Kobierski, który w 2008 roku (jako laureat sprzed roku) został wybrany przewodniczącym Kapituły, Stanisław Grabowski – sekretarz i Grzegorz Zegadło oraz Wojciech Kaliszewski i Tomasz Burek. Tomasz Burek był pracownikami Instytutu Badań Literackich, Wojciech Kaliszewski jest aktualnie. To znakomici twórcy, krytycy i znawcy współczesnej literatury polskiej, w tym poezji.
W niebo wzbiły się słupy popiołu, które osiągnęły wysokość nawet 14 kilometrów,
Do zdarzenia doszło w niedzielę w świątyni Wat Rat Prakhong Tham w prowincji Nonthaburi.
Sześć osób zginęło. W kierunku ukraińskiej stolicy zostały wystrzelone m.in. rakiety balistyczne.
Postęp perinatologii sprawił, że lekarze diagnozują i leczą dzieci w łonie matki.
Najnowszy raport UNICEF opublikowany z okazji Światowego Dnia Dziecka.
Brak wiedzy o zarządzeniach narzucanych przez Rzeszę lub ich ignorowanie nie przystoi Jad Waszem
Władze Litwy poinformowały, że chodzi o rodzaj "ataku hybrydowego".