O pokój dla miasta i świata będą się modlić rybniczanie z gośćmi z Włoch, Francji, Ukrainy i Nigerii.
W czwartek i piątek, 9 i 10 kwietnia modlitwa będzie trwać w Rybniku. Natomiast w sobotę 11 kwietnia rybniczanie są zaproszeni na wycieczkę na Czantorię, gdzie około południa zostanie odprawiona Msza św. polowa.
Goście z krajów ogarniętych wojną
Część zaproszonych do Rybnika gości pochodzi z Ukrainy i Nigerii, państw, w których leje się dzisiaj krew. - Chcemy zwrócić uwagę rybniczan na to, że pokój jest darem, o który wszyscy powinniśmy Boga prosić i o który nieustannie musimy zabiegać w codziennych relacjach międzyludzkich - mówi ks. Krzysztof Nowrot, wikary z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku.
Modlitwa zacznie się w czwartek 9 kwietnia o 18.00 od Mszy św. w kościele Matki Bożej Bolesnej. Po niej - czuwanie ze świadectwami. O godzinie 20.40 - procesja z Najświętszym Sakramentem, z pochodniami i kadzidłem, przejdzie przez centrum miasta do bazyliki św. Antoniego.
Ruszaj na Czantorię
W piątek 10 kwietnia w bazylice św. Antoniego od 8.30 do 18.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. O 18.00 - uroczysta Msza św. za miasto Rybnik oraz o pokój dla miasta i świata. Oprawę muzyczną zapewnią połączone rybnickie chóry oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków.
Wreszcie, w sobotę 11 kwietnia, organizatorzy zapraszają rybniczan i gości na wycieczkę w Beskidy z Towarzystwem Ciemnych Typów (paczka przyjaciół, która razem chodzi po górach i razem się modli; pierwsze takie towarzystwo założył 91 lat temu w Turynie błogosławiony Pier Giorgio Frassati). O 9.30 - zbiórka na rynku w Ustroniu i wymarsz szlakiem na Czantorię. W okolicy jej szczytu, około południa, zostanie odprawiona Msza święta.
Ta trzydniowa modlitewna akcja nosi nazwę "Rybnik. RAZEM dla pokoju". Została zorganizowana w 90. rocznicę narodzin dla nieba i 25. rocznicę beatyfikacji Pier Giorgia Frassatiego, pochodzącego z Turynu patrona młodzieży. Będzie to także przygotowanie do ŚDM w Krakowie w 2016 roku.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Stosunki między państwami koreańskimi obecnie oceniane są jako najgorsze od dziesięcioleci.
Abp Jędraszewski podczas misterium pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
"Wspólna wędrówka i towarzyszące jej refleksje to dla wielickiej załogi ważny wielkopostny zwyczaj".
Poza liturgią Męki Pańskiej celebrowane jest także nabożeństwo drogi krzyżowe
Wśród rannych są cztery dziewczynki w wieku trzech, czterech, 14 i 16 lat oraz 17-letni chłopiec.
W wielu miejscach potrzebujący otrzymają też świąteczne paczki.