- Ojciec święty Franciszek mówiąc o Światowych Dniach Młodzieży podkreślał, że „bez wspólnej modlitwy za to dzieło, nie podołamy zadaniu, jakie przed nami stoi. Zaczynamy od prośby o modlitwę w tej intencji”. Idąc za tym wezwaniem poprosiliśmy chorych i cierpiących o modlitwę w intencji ŚDM – poinformowała Patrycja Bartochowska.
Projekt L4, to pomysł młodych na włączenie osób chorych, cierpiących, samotnych we wspólne dzieło przygotowań do ŚDM. - Nasi wolontariusze zapukali do drzwi szpitali i domów pomocy społecznej w Stalowej Woli, Janowie Lubelskim, Tarnobrzegu i Gorzycach. Czas zagospodarowaliśmy wspólnym śpiewem, tańcem przy okazji rozdając tym osobom drobne upominki przygotowane przez dzieci. Podczas spotkań prosiliśmy chorych o modlitwę w intencji przygotowań do ŚDM i zbliżającej się peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji – dodaje Patrycja.
- Z naszą gorzycką grupą oazową odwiedziliśmy panie w Domu Pomocy św. Brata Alberta. Było to wspaniałe, ale niełatwe spotkanie. Dla mnie osobiście było umocnieniem w tym, że wystarczy tak niewiele, aby wywołać u drugiego człowieka uśmiech lub łzy radości. Często potrzeba tylko go wysłuchać a słowa często są zbędne. Te chwile spędzone razem uświadomiły mi to, że kiedy spotykamy się z kimś to najważniejsze jest serce i pokorne nastawienie się na służbę. Jedna z pań obiecała codzienną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Wydawałoby się, że to my idziemy do tych pań chcąc ich czymś obdarować, a okazało się, że to one dały nam dużo więcej – z uśmiechem na twarzy mówi Natalia Bełz.
- Opowiadaliśmy przede wszystkim tym osobom o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży. Wielu pacjentów chętnie podjęło inicjatywę modlitwy w tej intencji, co dla nas jest wielkim wsparciem. Chociaż nie znamy owoców naszej pracy, to jednak jesteśmy wdzięczni za każdą podpisaną deklarację, a przede wszystkim modlitwę – podkreślała Karolina Wąsik, która wraz z grupą wolontariuszy odwiedziła stalowowolski szpital.
- Myślę, że w tych miejscach, które odwiedzili młodzi wolontariusze aż huczy o Światowych Dniach Młodzieży. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego wspólnego dzieła – podsumowuje Patrycja.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.
W środę odbyło się kilka pogrzebów ofiar, wśród których były całe rodziny.