Rzym potrzebuje odrodzenia moralnego i duchowego, a rodziny tego miasta wezwane są do dawania prawdziwego świadectwa miłości małżeńskiej.
Papież Franciszek mówił o tym wczoraj wieczorem otwierając trzydniowy Kongres Diecezji Rzymskiej, poświęcony rodzicom jako świadkom piękna życia. Na plac św. Piotra przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym rodzice z dziećmi, katecheci, proboszczowie i księża Wiecznego Miasta. Nawiązując do tematu ubiegłorocznego spotkania, jakim było przekazywaniu wiary młodym pokoleniom, Franciszek wskazał, że nie jest ono możliwe bez prawdziwego odrodzenia.
„Nasze miasto musi odrodzić się duchowo i moralnie, bo zdaje się, że wszystko jest takie samo, wszystko jest względne; że Ewangelię będącą naprawdę piękną historią wspaniałych rzeczy miło się czyta, ale pozostaje jedynie ideą. Nie dotyka serc! – mówił Papież.
– Nasze miasto potrzebuje odrodzenia. I jest to zadanie bardzo ważne, gdy mówimy o wychowaniu dzieci i młodzieży, za których wy, rodzice, jesteście w pierwszym rzędzie odpowiedzialni. Nasze dzieci zaczynają słuchać tych dziwnych pomysłów, podlegają ideologicznej kolonizacji zatruwającej duszę i rodziny. Trzeba temu przeciwdziałać. Opowiadał mi ostatnio młody katolik, którego dzieci chodzą do pierwszej i drugiej klasy, że niejednokrotnie wieczorami muszą z żoną «rekatechizować» dzieci po tym, czego ich uczą w szkole czy o czym czytają w książkach, które im dają. Ta ideologiczna kolonizacja wyrządza wielką krzywdę i niszczy społeczeństwo, kraj, rodziny. Stąd konieczne jest prawdziwe odrodzenie moralne i duchowe”.
Top story: #PopeFrancis to parents: Do you believe in a thing called love? http://t.co/SrplxsEHpb pic.twitter.com/tlWoh4t23N
— Catholic News Agency (@cnalive) czerwiec 15, 2015
W kontekście papieskiego wezwania do sprzeciwu wobec kolonizacji ideologicznej warto wspomnieć, że w sobotę 20 czerwca odbędzie się w Rzymie ogólnonarodowa manifestacja: „Stop gender w szkole”, zorganizowana przez komitet „Ratujmy nasze dzieci”. Akcja, którą poparł Ojciec Święty, będzie miała charakter międzyreligijny.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.