70 proc. Polaków jest niezadowolonych z pracy rządu, 23 proc. ocenia ją pozytywnie; 54 proc. źle ocenia pracę prezydenta Bronisław Komorowskiego, dobrą opinię ma o niej 38 proc. badanych - wynika z sondażu TNS Polska.
Ponad połowa Polaków - 59 proc. (wzrost o 1 pkt. proc. w stosunku do badania z czerwca) - uważa, że Ewa Kopacz źle wypełnia obowiązki premier; 28 proc. (tyle samo, co przed miesiącem) jest zadowolonych z pracy szefowej rządu. 13 proc. (1 pkt. proc. więcej) nie ma opinii.
Wśród osób niezadowolonych z pracy premier, 41 proc. ocenia ją raczej źle, a 18 proc. - zdecydowanie źle. Raczej dobrze o działalności premier wypowiedziało się 25 proc. respondentów, zdecydowanie dobrze - 3 proc.
TNS Polska wskazuje, że ocena pracy rządu utrzymuje się na podobnym co w ubiegłym miesiącu. Obecnie 70 proc. Polaków (wzrost o 2 pkt. proc.) jest niezadowolonych z pracy rządu; 23 proc. (wzrost o 1 pkt. proc.) pozytywnie ocenia działania Rady Ministrów. 7 proc. (3 punkty proc. więcej) nie ma zdania na ten temat.
Spośród osób negatywnie oceniających pracę rządu raczej źle wypowiedziało się o niej 51 proc. badanych, zdecydowanie źle - 19 proc. Raczej dobrze pracę rządu ocenia 22 proc. respondentów, "zdecydowanie dobrze" - 1 proc.
Ponad połowa badanych - 54 proc. (wzrost o 2 pkt. proc. w porównaniu z czerwcem) - uważa, że Bronisław Komorowski źle wypełnia obowiązki prezydenta; przeciwnego zdania jest 38 proc. respondentów (spadek o 1 pkt. proc.). 8 proc. nie ma zdania na ten temat (mniej o 1 pkt. proc.). Według TNS Polska, lipcowy wynik Bronisława Komorowskiego jest najsłabszy od początku kadencji.
Spośród badanych, którzy negatywnie wypowiedzieli się o pracy prezydenta, 35 proc. ocenia ją raczej źle, 19 proc. - zdecydowanie źle. 33 proc. ankietowanych uważa, że prezydent wypełnia swą rolę raczej dobrze, a 5 proc. - że zdecydowanie dobrze.
Sondaż przeprowadzono w dniach 10-15 lipca 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.