Korea: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z polskim akcentem

Polską mozaikę Pana Jezusa Miłosiernego poświęcono 2 maja przed sanktuarium Jezusa Miłosiernego niedaleko miejscowości Yangdogwon w Korei Południowej, ok. 20 km od granicy z Koreą Północną.

Prace przygotowawcze trwały dwa lata. Dzieło inspirowane obrazem „Jezu, ufam Tobie” wykonała warszawska pracownia witraży i mozaiki pod kierownictwem prof. Teresy Reklewskiej. Ich prace zdobią wiele kościołów, np. sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Na samą uroczystość przybył bp John Chang Yik, ordynariusz diecezji Ch’unch’ŏn, na terenie której znajduje się sanktuarium. Spora część tej diecezji leży wciąż na obszarze Korei Północnej. Poświęcenie mozaiki bp Chang połączył z konsekracją kaplicy i domu wspólnoty księży pallotynów, którzy od 16 lat zajmują się szerzeniem kultu Miłosierdzia Bożego w Korei. Ponad milion egzemplarzy różnych modlitewnych broszur rozeszło się wśród wiernych. Sama uroczystość zgromadziła około 300 wiernych. Był obecny m.in. ambasador RP w Seulu Marek Całka z małżonką. Moment wielkiej ciszy, modlitewnego skupienia wiernych nastąpił, kiedy bp Chang zaczął kreślić olejem świętym znaki krzyża na czterech rogach ołtarza, a potem wcierał go w płytę mensy ołtarzowej. Wierni, którzy nie pomieścili się w małym kościółku, zaraz po Mszy pierwsi ustawili się w kolejce, by w chwili osobistej modlitwie u stóp barwnej mozaiki Chrystusa Miłosiernego przedstawiać swoje prośby. Widok okolicznych górskich zboczy pomagał w modlitewnej zadumie, której nie był w stanie przeszkodzić fakt, że za wielu tymi wzgórzami położone są wojskowe obozy, uważnie obserwujące wydarzenia na granicy. Paweł Zawadzki SAC, Korea

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Poniedziałek
  noc
  11°C Poniedziałek
  rano
  18°C Poniedziałek
  dzień
  18°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »