W Rzymie odbywa się Europejskie Spotkanie Krajowych Dyrektorów Apostolstwa Modlitwy. To ogólnokościelne stowarzyszenie funkcjonuje obecnie w ponad 100 krajach świata. Opieką nad tym dziełem i jego rozwojem zajmują się jezuici.
O zagadnieniach poruszanych na trwającym w Rzymie spotkaniu mówi o. Marek Wójtowicz SJ z Krajowego Sekretariatu Apostolstwa Modlitwy w Krakowie.
Obecnie apostolstwo modlitwy przeżywa czas odnowy, szukania nowych sposobów docierania do współczesnych ludzi. W odnowionym języku chce mówić o tym, co jest najważniejsze w życiu chrześcijanina, by być blisko Pana Jezusa i żeby być w związku z tym blisko Eucharystii, i w ten sposób odnawiać świat. To jest stowarzyszenie apostołów, którzy się modlą, i jest ono bardzo związane z Ojcem Świętym. Papież każdego roku wyznacza na wszystkie miesiące intencje Apostolstwa Modlitwy i członkowie tego stowarzyszenia modlą się właśnie w tych intencjach. Chcą być świadkami Pana Jezusa w świecie.
Przygotowano dokumenty zatytułowany „Droga serca”. To bardzo biblijny tekst, pokazujący jak bardzo jesteśmy kochani przez Pana Boga. W jaki sposób można też dzisiaj razem z Panem Jezusem uczestniczyć w tym wielkim dziele zbawienia i w takim rozmodlonym duchu wchodzić też w apostolskie działanie. To jest pewna nowość, że nie tylko położono akcent na modlitwę czy powrót do kultu Serca Pana Jezusa, ale również chodzi o to, aby być świadkiem Ewangelii w dzisiejszym świecie przez zaangażowanie na rzecz biednych – powiedział ks. Marek Wójtowicz SJ.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.