Szkoły katolickie są odpowiedzialne za to, „aby uczyć i dawać świadectwo katolickiej wierze zgodnie z nauczaniem Kościoła” – tak metropolita Filadelfii abp Charles J. Chaput skomentował zwolnienie nauczycielki, która ujawniła że od 8 lat żyje w cywilnym związku homoseksualnym.
Kościelnym instytucjom w Stanach Zjednoczonych coraz trudniej jest zachować swoją katolicką tożsamość. Niedawna decyzji Sądu Najwyższego nakazująca legalizację związków homoseksualnych sprowokowała wielu pracowników katolickich szkół do ujawnienia swoich preferencji seksualnych. Zrobiła tak między innymi Margie Winters ze szkoły w Waldron w Filadelfii, prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia. Wobec takiej deklaracji zaprotestowali rodzice uczniów i poparł ich miejscowy ordynariusz. Margie Winters została zwolniona z pracy w szkole. Szkoły katolickie są odpowiedzialne za to, „aby uczyć i dawać świadectwo katolickiej wierze zgodnie z nauczaniem Kościoła” – tak metropolita Filadelfii abp Charles J. Chaput skomentował zaistniałą sytuację. Winters była wcześniej nowicjuszką zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia skąd wystąpiła razem ze swoją partnerką, z którą zawarła związek cywilny w 2007 roku. Po zwolnieniu z pracy zebrała 23 tyś. podpisów w swojej obronie i ma zamiar zwrócić się w tej sprawie do Papieża w czasie jego wrześniowej wizyty w USA.
„Wielu ludzi wybiera oddzielne kawałki wypowiedzi Ojca Świętego i manipuluje nimi odpowiednio do swoich celów” – powiedział rzecznik prasowy arcybiskupa i dodał: „To, że Papież powiedział, że drzwi Kościoła mają być dla wszystkich otwarte, nie znaczy, że w sprawach istotnych nauczanie Kościoła się zmieniło. Ojciec Święty nie dał najmniejszego znaku, że definicja i świętość małżeństwa uległy zmianie”. Według danych adwokatów z New Ways Ministry, wspierających gejów i lesbijki, w ciągu ostatnich 5 lat około 50 homoseksualistów straciło pracę w katolickich instytucjach.
Z kolei diecezja Fort Wayne-South Bend z Indiany została zobowiązana do zapłacenia 403 tys. dolarów odszkodowania Emily Herx ze szkoły św. Wincentego a Paulo za to, że nie przedłużyła nauczycielce kontraktu. Diecezja nie przedłużyła jej kontraktu po tym, jak zaszła w ciążę w rezultacie zapłodnienia in vitro. Podczas procesu adwokat reprezentujący kurię biskupią stwierdził, że stało się tak ponieważ według nauczania Kościoła zapłodnienie in vitro jest wielkim złem, którego nigdy nie wolno akceptować.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.