Watykan zwolnił ks. Charamsę

Rzecznik Stolicy Apostolskiej oświadczył, że ks. Charamsa nie może już wykonywać swoich zadań w Kongregacji Nauki Wiary i na uniwersytetach papieskich.

Na nieodpowiedzialność decyzji ks. Krzysztofa Charamsy, by w przeddzień Synodu dokonać manifestacji swoich poglądów i niemożliwości jego dalszej pracy w Watykanie wskazał w opublikowanym dziś komunikacie rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Fedrico Lombardi SJ.

Oto tekst komunikatu rzecznika Watykanu w tłumaczeniu na język polski:

W związku z oświadczeniami i wywiadami udzielonymi przez ks. Krzysztofa Charamsę należy zauważyć, że - mimo szacunku na jaki zasługują wydarzenia i sytuacje osobiste oraz refleksje na ten temat – decyzja, by dokonać tak głośniej manifestacji w przeddzień otwarcia Synodu wygląda bardzo poważne i nieodpowiedzialnie, ponieważ zmierza do narzucenia zgromadzeniu synodalnemu nieuzasadnionego nacisku mediów. Z pewnością ks. Charamsa nie może nadal wykonywać swoich zadań w Kongregacji Nauki Wiary i na uniwersytetach papieskich. Natomiast inne aspekty jego sytuacji leżą w kompetencji jego ordynariusza diecezjalnego.

«« | « | 1 | » | »»
 • Iskra
  03.10.2015 17:38
  Osobiscie mysle, ze Jezus wzywal do tego aby ukazywac swiatlo. Dzielic sie swoim odstepstwem jest poprostu manifiestem ciemnosci.Ciemnosc nic nie ma wspolnego ze swiatloscia i to poprostu oswiadcza rzecznik Watykanu.
  Ten czlowiek poprostu byl nie wierzacy i uczciwie ukazal swoja niewiare i brak ufnosci Bogu, ktory go przyjal z czlowieczenstwem jakie posiada i zamiast dac swiatlo homoseksualistom przez swe swiadectwo bo przeciez w swoim czlowieczenstwie czul to co czuja oni. Coz pokazal inne swiadectwo natura ludzka dotknieta przez grzech nie staje sie lepsza, przez wiedze jaka ma sie o Bogu. Ta natura potrzebuje laski, potrzebuje milosierdzia Boga a to dzieje sie na modlitwie, na szczerej rozmowie z Bogiem , na ufnosci, na zyciu wewnetrznym ozywianym przez Ducha Swietego bez tego jestesmy poprostu tym czym jestesmy dziecmi Adama, ktory poprostu zaufal komus innemu jak Bog.
 • brzoza
  03.10.2015 18:03
  Zaskakujące, że argumentem za odsunięciem ks. Charamsy od pełnionych funkcji jest jego wystąpienie ze swoim peccatum manifestum w przeddzień synodu. Czy gdyby ks. Charamsa poczekał do zakończenia synodu, ocena jego postępowania byłaby inna?
  A czy nikt w Watykanie nie wiedział, że ten funkcjonariusz kościelny uprawia gejowski związek? Gdyby się publicznie nie pokazał, to pewnie mógłby kontynuować swoje "kapłaństwo" bez przeszkód. Jak choćby abp Paetz, który nic nie ujawniał, został zdemaskowany, a jednak nie został kanonicznie ukarany i wydalony z polskiego Episkopatu.
 • Mikolaj
  03.10.2015 18:04
  Nie łudźcie się!
  Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy,
  ani cudzołożnicy, ani rozwięźli,
  ani mężczyźni współżyjący z sobą,
  ani kobiety współżyjące z sobą,
  ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy,
  ani oszczercy, ani zdziercy
  nie odziedziczą królestwa Bożego.
  (1 Kor 6. 9,10)
 • DNA
  04.10.2015 16:44
  Lepiej późno niż wcale. Ale należy spytać dlaczego tak późno?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  21°C Sobota
  rano
  28°C Sobota
  dzień
  29°C Sobota
  wieczór
  25°C Niedziela
  noc
  wiecej »