Palestyńczycy podpalili grób patriarchy Józefa

Palestyńczycy podpalili w piątek święte dla Żydów miejsce w Nablusie na Zachodnim Brzegu Jordanu, podczas gdy radykalna grupa palestyńska Hamas nawołuje do "Dnia Gniewu" przeciwko Izraelowi - poinformowały palestyńskie siły bezpieczeństwa.

Izraelska armia podała, że około stu ludzi pospieszyło w kierunku grobu biblijnego patriarchy Józefa w palestyńskim mieście Nablus i go podpaliło, obrzucając koktajlami Mołotowa. Zostali odparci przez palestyńskie siły bezpieczeństwa, ale już po tym jak wywołali pożar - pisze agencja Reutera.

Pożar został ugaszony w piątek rano - podała agencja Associated Press.

Izraelska armia ostro potępiła ten incydent i wszelkie ataki na święte miejsca judaizmu. "Znajdziemy i aresztujemy tych, którzy podpalili" to święte miejsce - napisano w komunikacie.

Od początku października w wyniku rosnącej w regionie fali przemocy zabito łącznie ośmiu Izraelczyków i 32 Palestyńczyków, co budzi obawy przed przekształceniem się obecnych i najpoważniejszych od lat zajść w nową intifadę.

Czynnikiem inicjującym najnowszy wzrost napięć była kolejna odsłona sporu o dostęp wyznawców islamu i judaizmu do obiektów sakralnych na Wzgórzu Świątynnym. Kryje ono pozostałości obu żydowskich świątyń z czasów biblijnych, a dla muzułmanów jest miejscem, z którego Mahomet odbył podróż do nieba.

W czwartek odbędzie się na wniosek Jordanii nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęcone sytuacji w Jerozolimie i na terytoriach Autonomii Palestyńskiej, gdzie nastąpił znaczny wzrost napięcia i aktów przemocy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ZwZ
  16.10.2015 12:35
  Jakoś nikt nie pisze o tym, jak ten konflikt wygląda. Przed paroma dekadami miliony Palestyńczyków zostały wygnane z domów przez izsraelską armię. Odtąd żyją w obozach dla uchodźców i gettach, w Syrii, Jordanii, także w ogromnym zagęszczeniu w Strefie Gazy - jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc na świecie. Na terytoriach palestyńskich niemal codziennie zabijani są Palestyńczycy przez armię izraeelską i fanatycznych ... Co parę lat dochodzi do masakry w palestyńskich gettach, w której giną tysięcy: mężczyzn, kobiet, dzieci i starców. Zabija ich najnowocześniejsza armia świata.

  Nawet w tym przypadku nie napisano, co jest tak naprawdę przyczyną konfliktu. Jest nią próba ze strony fanatycznych zwolenników pewnego rabbina odbudowania świątyni Salomona na Górze świątynnej, co wymagało by zburzenia złotego meczetu. Na to Palestyńczycy się nie godzą. I Bogu dzięki, bo jakby Żtdzi ten meczet zburzyli, to mielibyśmy Trzecią Wojnę Światową, tym razem z islamem. Wojna nie trwałaby parę lat, ale dekady.


  Zagrożenie wojną jest ogromne, ale nie ze strony Palestyńczyków.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Niedziela
  noc
  10°C Niedziela
  rano
  11°C Niedziela
  dzień
  13°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »