Nie uciekajcie od krzyża

- Ten krzyż i ikona są posłańcami Dobrej Nowiny. Przywędrowały tutaj, by powiedzieć wam o rzeczach wspaniałych, pięknych i nieprzemijających - mówił w homilii ks. Andrzej Mimier, wicedyrektor ds. duszpasterstwa młodzieży w rumskich szkołach salezjanów.

Msze św. oraz czuwania dla uczniów rumskich szkół wypełniły 8 grudnia przedpołudniowy program peregrynacji symboli ŚDM w sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych. Pracujący w parafii księża salezjanie zadbali także o to, by oprócz młodzieży w spotkaniach z symbolami uczestniczyły również dzieci i całe rodziny.

- Udało się nam tak zorganizować to czuwanie, żeby od rana co godzinę modliły się tutaj okoliczne szkoły. Rozpoczęła, oczywiście, szkoła salezjańska. Ale po niej przybyli uczniowie innych gimnazjów i liceów - mówił ks. Kazimierz Chudzicki, proboszcz parafii.

- Warto podkreślić, że symbole ŚDM przybywają do naszej parafii w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ten dzień uznajemy jako początek powstania dzieła salezjańskiego. Jest to w moim przekonaniu bardzo ważny znak, że to Opatrzność Boża ustala nasze kalendarze - dodaje proboszcz.

Mszy św. dla uczniów szkół salezjańskich przewodniczył ks. Marek Zaborowski, dyrektor placówki.

- Ten krzyż mówi, że nikt nie jest w stanie dać ci szczęścia, tylko sam Bóg. Nikt na świecie nie zrobił dla ciebie tyle, ile Jezus, kiedy umarł za twoje grzechy - mówił w homilii ks. Mimier.

- Młodzież całego świata chce podczas ŚDM zobaczyć u nas przede wszystkim świadków wiary. Dopiero w drugiej kolejności jest dla nich ważne, by poznać miejsca związane z naszą ojczyzną - mówi ks. Kazimierz Chudzicki, proboszcz parafii   ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Młodzież całego świata chce podczas ŚDM zobaczyć u nas przede wszystkim świadków wiary. Dopiero w drugiej kolejności jest dla nich ważne, by poznać miejsca związane z naszą ojczyzną - mówi ks. Kazimierz Chudzicki, proboszcz parafii Kaznodzieja nawiązał także do Roku Miłosierdzia, rozpoczętego właśnie w Kościele. - Jest wiele sytuacji, w których doświadczyć możemy przykrości. Ale dzisiaj Jezus mówi z tego krzyża: "Będziesz szczęśliwy, jeżeli będziesz okazywał miłosierdzie". Bo przebaczenie uzdrawia serce. Kiedy pojawia się odwet, łańcuch nienawiści potęguje się i zatruwa ludzkie serca. Wystarczy, że przebaczysz i wtedy cały plan szatana zostanie zniszczony, a twoje serce doświadczy uzdrowienia. To jedno z najpiękniejszych przesłań tego znaku - mówił kapłan. - Nie uciekajcie od krzyża - zwracał się do młodzieży.

Kapłan podkreślał także rolę Maryi w życiowej drodze chrześcijanina. - Ona będzie z tobą w najtrudniejszych doświadczeniach. A każdy trud w Jej towarzystwie jesteś w stanie przeżyć - zaznaczał.

- Ufam, że to spotkanie z symbolami spowoduje jeszcze większe zaangażowanie parafian w dzieło przygotowania ŚDM - mówi ks. proboszcz Chudzicki. - W parafii co miesiąc odbywa się spotkanie dla wolontariuszy i uczestników. Na spotkania przychodzi ok. 30 osób. Do przyjmowania pielgrzymów w domach zachęcać będziemy parafian podczas kolędy. Przygotowujemy już odpowiednie ulotki. Mamy doświadczenie, że takie działania przynoszą w naszej parafii odpowiednie owoce - mówi duszpasterz.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9°C Czwartek
dzień
10°C Czwartek
wieczór
6°C Piątek
noc
4°C Piątek
rano
wiecej »