W Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu k. Jasła odbywa się Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych. Od 29 czerwca prawie dwa tysiące młodzieży z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Niemiec zastanawia się nad odpowiedzią na pytanie zawarte w haśle Spotkania – „Czy znasz swój PIN?”.
PIN to osobisty numer identyfikacyjny, rodzaj hasła służącego do autoryzacji i identyfikacji człowieka. Chrześcijanin też posiada taki osobisty PIN, identyfikujący go z Bogiem, z wiarą, z Kościołem i wartościami, których naucza. Człowiek znający ten swój duchowy PIN nie powinien się lękać wyzwań, jakie stają przed nim każdego dnia, i wyborów, które musi podejmować.
W tym roku uczestnicy spotkania starają się odkryć ten indywidualny PIN i uświadomić sobie o jego obecności i sile, jaką on ma w ich życiu. Pomagają w tym zaproszeni z konferencjami i trafiający do serc młodych ludzi goście: o. Rafał Szymkowiak OFMCap z Krakowa, pracujący z młodzieżą trudną i subkulturami; ks. Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz akademicki z Warszawy, autor wielu poczytnych wśród młodzieży książek; o. Piotr Stanisławczyk OFMConv, założyciel w Chęcinach ośrodka San Damiano dla osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu, oraz Andrzej Wronka, od wielu lat zajmujący się problematyką obrony wiary katolickiej przed zarzutami różnych sekt i ruchów religijnych.
„Młody człowiek, poszukując na własną rękę rozwiązań, często podejmuje dramatyczne i błędne decyzje. Kończą się one niejednokrotnie depresją, a nawet próbami samobójczymi – zauważa organizator spotkania, ks. Maciej Kucharzyk MS. – Człowiek wierzący wie skąd czerpać siłę do życia w pełni chrześcijańskiego”.
Podczas tegorocznego spotkania w Dębowcu nie zabrakło dobrej chrześcijańskiej muzyki. Grały takie zespoły jak: „Daj Spokój” z Krakowa, „Porozumienie” oraz „Trzecia Godzina Dnia”.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.