Chcą uczyć imigrantów, jak traktować kobiety

Specjalnych kursów domaga się opozycja, by nie powtórzyły się wydarzenia z Kolonii.

Trine Bramsen, rzecznik socjaldemokratów zaapelowała w środę w parlamencie, aby przygotować kursy, mające nauczyć przybywających imigrantów odpowiedniego traktowania kobiet. –  Chodzi o całkiem podstawowe zasady, które my znamy, bo się tu urodziliśmy, i które należy poznać i przyjąć, jeśli się tu przyjeżdża – podkreśliła i zaznaczyła, że dzięki tym kursom władze duńskie będą mogły skupić swoją uwagę na tych imigrantach, którzy mogą sprzeciwiać się próbom wpajania im zasad, jakie panują w Danii.

Apel ten jest odpowiedzią na niedawne zdarzenia w Kolonii, gdzie w noc sylwestrową doszło do napaści na tle seksualnym i rabunkowym na kobiety. Zdaniem policji oraz świadków, napastującymi byli głównie mężczyźni pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Od tego roku Niemcy odmawiają wjazdu do kraju coraz liczniejszym grupom imigrantów. Od początku stycznia na granicy Austrii i Słowenii zawrócono już ponad 1,5 tysiąca osób pragnących zatrzymać się w Niemczech. – Niemieckie władze postanowiły działać z większą stanowczością – powiedziała rzecznik policji w kraju związkowym Górna Austria.

Politycy belgijscy, norwescy i szwedzcy wystąpili z podobnym projektem dotyczącym zasad traktowania kobiet w Europie, nauczeniem szacunku wobec nich oraz pokazaniem, że prawo panujące w kraju europejskim jest całkowicie różne niż to prezentowane np. w Koranie, który podkreśla, że kobiety muszą być zawsze gotowe do zaspokajania potrzeb cielesnych swoich mężów, powinny także być im zawsze posłuszne, jeśli zaś tak nie będzie, mężczyzna ma prawo swoją żonę zbić, wychłostać, pozostawić bez żywności lub wydalić z domu. W ekstremalnych sytuacjach, kobiety są gwałcone za nieposłuszeństwo swoim mężom lub kamieniowane.. Politycy zgodnie podkreślają, że imigranci muszą przyjąć prawo panujące tam, gdzie chcą otrzymać azyl. Ma im w tym pomóc specjalna grupa zadaniowa, która będzie przygotowywała testy i dyskusje w małych grupach na temat wartości panujących w krajach europejskich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Środa
noc
3°C Środa
rano
5°C Środa
dzień
5°C Środa
wieczór
wiecej »