Papież wystąpi w filmie dla dzieci

Papież Franciszek wystąpi w filmie dla dzieci. Nie będzie jednak aktorem, lecz w epilogu wyjaśni widzom, jak i gdzie można spotkać Jezusa.

„Beyond the Sun” to przygodowa opowieść, w której dzieci z różnych kultur naśladować będą Apostołów, szukając Jezusa w otaczającym je świecie. Wyprodukuje ją firma AMBI. Zdjęcia rozpoczną się w br.

Dochód z dystrybucji filmu ma być przeznaczony na dwie organizacje charytatywne w Argentynie - ojczyźnie papieża Franciszka: El Almendro i Los Hogares de Cristo, które niosą pomoc dzieciom i młodzieży uzależnionym od narkotyków.

Współzałożyciel AMBI, 27-letni Andrea Iervolino, wyraził wdzięczność Franciszkowi za to, że zgodził się wziąć udział w tym przedsięwzięciu, które jest „nie tylko filmem, ale także przesłaniem” Uważa on, że papież jest najlepszym przekazicielem istotnego społecznie i duchowo przesłania. Konsultantem filmu będzie biskup pomocniczy w Buenos Aires, Eduardo García.

Nie jest to pierwsze pojawienie się papieża na ekranie filmowym. W 1958 r. Pius XII wystąpił w filmie „Embezzled Heaven”, opowiadającym historię Tety Linek, austriackiej kucharki, która myślała przede wszystkim o tym, jak dostać się do nieba. Wykorzystano w nim nagranie z autentycznej audiencji Piusa XII w bazylice św. Piotra.

Matthew Olson Liturgical Footage of Pope Pius XII
Udział papieża nie spowodował uwolnienia filmu od krytyki. Dziennik „New York Times” w swej recenzji pisał, że obraz był wprawdzie inspirujący i dający do myślenia, ale jednocześnie zbyt rozwlekły i niezręczny.

Istniejąca od 2013 r. AMBI wyprodukowała ostatnio m.in. filmy: „Septembers of Shiraz”, z udziałem Salmy Hayek i Adriena Brody’ego, oraz „In Dubious Battle” z Jamesem Franco, Seleną Gomez, Robertem Duvallem i Edem Harrisem - gwiazdami Hollywoodu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  16°C Piątek
  dzień
  17°C Piątek
  wieczór
  14°C Sobota
  noc
  11°C Sobota
  rano
  wiecej »