Modlitwa międzyreligijna stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Przebywający na obozie stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wzięli 19 lipca udział na łódzkim rynku w międzyreligijnej modlitwie.

Jak podkreślił jeden z pomysłodawców uroczystości Ks. Jan Drob w modlitwie oddano hołd wszystkim, którzy wspólnie budowali miasto Łódź. Była ona jednocześnie ponadreligijnym „błaganiem o pokój” zarówno ten wewnętrzny, duchowy jak i międzyludzki pokój na całym świecie.

 
Wspólne nabożeństwo poprowadzili: katolicki metropolita łódzki – Abp Władysław Ziółek, Rabin Symcha Keller, prawosławny Metropolita łódzko-lubelski – Abp Szymon Romańczuk oraz Biskup ewangelicki diecezji warszawskiej – Mieczysław Cieślar. Oprócz nich, wśród zaproszonych gości pojawił się min. Wiceprezydent Miasta Łódź – Włodzimierz Tomaszewski, Wojewoda Łódzki – Jolanta Chełmińska oraz Pani Anna Mroczek reprezentująca Urząd Marszałkowski.
 
Modlitwę poprzedziło krótkie przedstawienie gościom i mieszkańcom Łodzi, którzy przybyli na modlitwę, historii „Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia” i przyświecających jej idei . W trakcie uroczystości odśpiewano szereg modlitewnych pieśni w językach: polskim, rosyjskim i hebrajskim.
 
Na zakończenie obecni na placu stypendyści wraz z zaproszonymi gośćmi wykonali bliską sercu orędownika między religijnego dialogu Jana Pawła II – „Barkę”. Żarliwości wydobywającej się z tylu gardeł modlitwy nie był w stanie ugasić nawet ulewny deszcz, jaki nękał przybyłych niemal od początku uroczystości.
 
Pod dużym wrażeniem całego wydarzenia, jak też fundacyjnej młodzieży, był Rabin Keller, który pochwalił jej zaangażowanie i wyraził dużą radość z okazji przybycia stypendystów do Łodzi. W podobnym tonie wypowiadał się również Abp Romańczuk przypominając jednocześnie, że to w rękach młodych ludzi spoczywa odpowiedzialność za lepsze jutro naszego kraju.
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
19°C Czwartek
noc
16°C Czwartek
rano
16°C Czwartek
dzień
16°C Czwartek
wieczór
wiecej »