Kancelaria Prezydenta działa sprawnie?

- Wiceszef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak nazwał sytuację po urlopowaniu przez Lecha Kaczyńskiego szefa Kancelarii Piotra Kownackiego "trudną i zaskakującą". Podkreślił jednocześnie, że Kancelaria działa sprawnie.

Zdaniem Stasiaka, dowodem na sprawne funkcjonowanie kancelarii jest podpisanie przez prezydenta tzw. ustawy koszykowej, która wymagała przeprowadzenia "dogłębnej analizy", m.in. przez współpracowników prezydenta.

Dodał, że L. Kaczyński jest bardzo aktywnym prezydentem. "Prezydent odbył kilkadziesiąt wizyt krajowych i zagranicznych, wygłosił wiele wykładów. Przedstawił koncepcje strategiczne i podejmuje działania o charakterze strategicznym" - mówił Stasiak.

O urlopowaniu min. Kownackiego Kancelaria Prezydenta poinformowała na swojej stronie internetowej w poniedziałek.

W weekend Kownacki udzielił wywiadu dla "Dziennika", w którym mówił m.in., że prezydent jest "zbyt szczery i zbyt prostolinijny" i ma "o to do niego pretensje". "Fundamentalnie nie zgadzam się z jego praktyką działania bez żadnego planu. Sądzę, że powinny być wytyczone konkretne cele i sposoby ich realizacji. Uważam też, że prezydent powinien mieć ustalony kalendarz zajęć i jego się trzymać" - podkreślił szef Kancelarii Prezydenta w wywiadzie.

Wiceszef Kancelarii przekonywał, że kalendarz prezydenta nie może być niezmienny. "Kalendarz głowy państwa nie jest czymś, co można po prostu zamknąć" - argumentował we wtorkowych "Sygnałach Dnia".

Stasiak podkreślił także, że Kownacki miał już w "ciągu kilku dni zaplanowany urlop" i wyraził nadzieję, że w tym czasie "sytuacja zostanie wyjaśniona".

Pytany o udział polityków w obchodach 65. rocznicy Powstania Warszawskiego Stasiak zapewnił, że prezydent będzie w nich uczestniczył. Przypomniał, że L. Kaczyński jest "osobiście i rodzinnie związany z tradycją Powstania" i, że został przez jego uczestników zaproszony na uroczystości.

Stasiak przekonywał, że najlepszym rozwiązaniem jest propagowanie wiedzy o Powstaniu, a nie skupianie się na sprawach personalnych. "Powinniśmy skupiać się nie na tym kto, gdzie, kiedy, ale na tym, jak przypomnieć Polakom o ofierze Powstania Warszawskiego" - mówił wiceszef prezydenckiej kancelarii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
18°C Niedziela
rano
20°C Niedziela
dzień
22°C Niedziela
wieczór
19°C Poniedziałek
noc
wiecej »