To główne przesłanie kolejnych apeli biskupów Meksyku wobec panującej w tym kraju i niekończącej się atmosfery przemocy.
„Dzisiejszy świat nie prowadzi nas drogą miłosierdzia – uważa bp Rodrigo Aguilar Martínez. – Wręcz przeciwnie, prowadzi nas do tego, byśmy byli sędziami i zdecydowanymi wykonawcami wyroków, gdzie na przemoc odpowiada się działaniami jeszcze bardziej okrutnymi. A to jest arogancja i pycha. Z powodu takich kryteriów świat człowieka staje się dziki”. Ordynariusz Tehuacán odniósł się w ten sposób do dwóch okrutnych morderstw, do których doszło ostatnio na terenie jego diecezji. Jak dodał, w tych warunkach miłosierdzie jest uważane za przejaw słabości, a agresor niestety zawsze posługuje się tymi samymi, bezwzględnymi metodami rozwiązywania problemów, uważając je za coś normalnego.
Meksykański biskup podkreślił, że zachodzi pilna potrzeba zmian kulturowych. Można ich dokonać przez odpowiednie wychowywanie ludzi młodych. To właśnie upowszechnienie wśród młodzieży przemocy i wytworzona przez to subkultura wokół-narkotykowa są szczególnie niepokojące. Podobnego zdania jest bp José Guadalupe Galván Galindo. Podkreśla on, że ważniejsze jest budowanie, niż niszczenie. Ordynariusz Torreon uważa także, że słuchanie muzyki podkreślającej związki z narkotykami wielu młodych ludzi wprost popycha do działań nielegalnych.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.