Rozpoczął się 10. Przystanek Jezus

10. Przystanek Jezus odbywa się już po raz szósty w Kostrzynie n/Odrą. Podczas Woodstocku ponad 550 osób będzie rozmawiać z uczestnikami festiwalu o Chrystusie.

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock.

Każda edycja Przystanku powiązana jest z określonymi symbolami pomagającymi przeżyć trzydniowe rekolekcje przygotowujące ewangelizatorów do posługi na Polu Przystanku Woodstock. Tegoroczne rekolekcje tradycyjnie już poprowadzi Bp Edward Dajczak – ordynariusz diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej związany z Przystankiem Jezus nieprzerwanie od samego początku jego trwania.

W tym roku, organizatorzy skupili się w sposób szczególny na rozważaniu ikony „Trójca Święta” autorstwa Andrieja Rublowa. Jak mówi Ks. Artur Godnarski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza: „Trójca Święta uczy nas relacji między osobami, nachylenia Ojca ku Synowi i Syna ku Ojcu, chcemy uczyć się odkrywania tej relacji pełnej miłości, szacunki i atencji na druga osobę”.

Uczestnicy Przystanku Jezus pytani o sens swojego bycia na Woodstocku, mówią wprost: „Nie chcemy ograniczać się do budynku kościoła. Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom. My młodzi chcemy głosić Jezusa młodym wszędzie, chcemy być „czasem” i „miejscem” zatrzymania się, przystanku w pędzie życia, Przystanku spotkania, Przystanku Jezus… bo wiara w Jezusa jest piękna i można iść z Nim przez życie i to jest konkret!”

W tym roku wyjdą na Pole Woodstock w pomarańczowych koszulkach z napisem:„Z kim przystajesz takim się stajesz”. Hasło jakie będzie przyświecać ewangelizatorom brzmi „Przysiądź się” – to celowa prowokacja, zachęta dla każdego z nas, by podjąć ważne decyzje: najpierw zatrzymać się, by pozostać ; dołączyć do istniejącej wspólnoty Osób; mieć doświadczenie że jest się wyczekiwanym, upragnionym, a w końcu przyjętym do szczególnej wspólnoty relacji.

Przystanek Jezus zakończy się w następny poniedziałek, 3 sierpnia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  3°C Czwartek
  wieczór
  1°C Piątek
  noc
  1°C Piątek
  rano
  4°C Piątek
  dzień
  wiecej »