Niemal natychmiast po tragicznych zamachach w Brukseli głos zabrał belgijski episkopat. Hierarchowie wyrazili oburzenie tym, co stało się w stolicy kraju.
„Biskupi łączą się w cierpieniu z tysiącami podróżujących, pracowników lotnictwa i ekip ratowniczych, którzy ponownie znaleźli się na pierwszej linii wydarzeń. Zawierzają w modlitwie całą tę nową dramatyczną sytuację, a w szczególny sposób jej ofiary” – powiedział rzecznik episkopatu ks. Tommy Scholters.
W stolicy Belgii jest korespondentka Radia Watykańskiego Irmina Nockiewicz.
„Biskupi belgijscy tuż po porannych zamachach terrorystycznych w Brukseli niezwłocznie zareagowali, odnosząc się do tej dramatycznej sytuacji. W swoim oświadczeniu dają wyraz współczuciu osobom poszkodowanym i ich rodzinom oraz nawołują do solidarności obywatelskiej. Hierarchowie proszą także o modlitwę w intencji ofiar i ich rodzin oraz o wsparcie duchowe. Na terenie lotniska są gotowi do pomocy kapelani, którzy wspierają podróżnych i tych, którzy w jakikolwiek sposób ucierpieli w wyniku zamachu. Wielu ludzi jest rannych, liczba ofiar śmiertelnych nie jest definitywnie potwierdzona. Kiedy szłam dziś rano do pracy obok miejsca zdarzenia, z metra wydobywały się kłęby dymu, zaczęto też wyprowadzać i wynosić pierwsze ofiary, poparzone i poranione w wyniku eksplozji i pożaru. Widok był szokujący. Miasto wydaje się sparaliżowane, nie działa komunikacja miejska. Trudno w tej chwili przewidzieć dalszy rozwój sytuacji” – powiedziała Irmina Nockiewicz.
"W naszej rzeczywistości silnie obecny jest klerykalizm – i to obustronny."
Papież Franciszek otworzył w poniedziałek w Watykanie międzynarodowy szczyt na temat praw dzieci.
W roku 2023 USAID wydała 72 mld dolarów na pomoc międzynarodową.
Nic złego w polskiej gospodarce się nie dzieje - uważa jednak specjalista.
Kanada powinna zostać naszym 51. stanem, wtedy nie będzie ceł - stwierdził Donald Trump.
Podróżni zamówili także 169 tys. jajecznic, 177 tys. kotletów schabowych.