Europejska Pasja w Cieszynie

W czwartek 31 marca rusza 32. Międzynarodowy Kongres Europassion 2016 - Cieszyn. Potrwa do 3 kwietnia, a gospodarzem będzie cieszyński Zespół Teatralny, działający przy parafii św. Elżbiety pod kierunkiem s. Jadwigi Wyrozumskiej, elżbietanki.

Europejska Pasja w Cieszynie   Od najbliższego czwartku do Cieszyna przybywać będą goście z różnych krajów. Na kilka dni tu mieścić się będzie centrum europejskiej wspólnoty Europassion. Skupia ona teatry religijne, poświęcające się temu samemu zadaniu: prowadzeniu ludzi za cierpiącym za ludzkie grzechy, umierającym na krzyżu i zmartwychwstającym Jezusem Chrystusem.

Gospodarzem 32. Międzynarodowego Kongresu Europassion jest cieszyński Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety, kierowany przez s. Jadwigę Wyrozumską, elżbietankę. Zgodnie z tradycją tych spotkań, co roku odbywających się w innym kraju, zespół gospodarzy prezentuje swoje misterium.

Wielki finał misterium: Zmartwychwstały błogosławi...   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość Wielki finał misterium: Zmartwychwstały błogosławi...
- Nasze misterium Męki Pańskiej zaplanowaliśmy w sobotę 2 kwietnia o 15.30 w Teatrze im. Adama Mickiewicza, a o 19.30 w kościele św. Elżbiety biskup Roman Pindel będzie przewodniczyć Mszy Świętej z udziałem delegatów na Kongres Europassion - mówi s. Jadwiga Wyrozumska.

Ważnym elementem programu kongresu jest poznawanie życia religijnego i kultury tego kraju i regionu, który organizuje spotkanie. Pokażemy więc przede wszystkim Cieszyn i okolice, a przy współpracy z władzami miasta zaprosimy w wiele ciekawych miejsc... - mówi s. Jadwiga.

Filmowa prezentacja, którą otrzymają wszyscy uczestnicy goście Kongresu Europassion, pokazuje skarby wiary, historii i kultury Śląska Cieszyńskiego, a obrazom towarzyszą utwory Wojciecha Kilara i cieszyński hejnał.

Na starannie przygotowanych i wydanych materiałach informacyjnych pojawia się specjalne logo tego wydarzenia: elementy korony cierniowej, układające się w litery E (Europassia) i C (Cieszyn). Bo to w Cieszynie co roku dzięki pasyjnym widowiskom tysiące ludzi uczą się przeżywać mękę Pana i radość z Jego Zmartwychwstania.

Obradom towarzyszyć będzie figura, symbolizująca Chrystusa Cierpiącego i tworzace wokół Niego krąg europejskie teatry pasyjne   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość Obradom towarzyszyć będzie figura, symbolizująca Chrystusa Cierpiącego i tworzace wokół Niego krąg europejskie teatry pasyjne
S. Jadwiga z materiałami przygotowanymi dla uczestników 32. Międzynarodowego kongresu Europassion   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość S. Jadwiga z materiałami przygotowanymi dla uczestników 32. Międzynarodowego kongresu Europassion

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
25°C Sobota
wieczór
18°C Niedziela
noc
13°C Niedziela
rano
15°C Niedziela
dzień
wiecej »