Celem programu jest wsparcie powrotu do kraju polskich naukowców.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej prof. dr hab. Wojciech Fałkowski zatwierdził program KOŚCIUSZKO. Celem programu jest wsparcie powrotu do kraju polskich naukowców, którzy po ukończeniu doktoratu i opuszczeniu kraju podjęli pracę na zagranicznych uczelniach.
Program, poprzez umożliwienie powrotu z emigracji polskiej kadry naukowej, podniesie prestiż wojskowych uczelni i instytutów badawczych oraz szpitali klinicznych, co w przyszłości przełoży się na rozwój technologiczny polskich Sił Zbrojnych.
Adresowany jest do polskich naukowców za granicą i jednostek naukowych nadzorowanych przez MON.
Naukowcy, którzy pozytywnie przejdą procedurę konkursową, podejmą zatrudnienie w wojskowych uczelniach, instytutach badawczych, bądź wojskowych szpitalach klinicznych, gdzie będą prowadzili prace mające na celu tworzenie technologii i rozwiązań podwójnego zastosowania o najwyższym światowym poziomie.
W ramach programu będą finansowane projekty badawcze, których finalne efekty wpisują się w "Priorytetowe Kierunki Badań Naukowych w resorcie obrony narodowej w latach 2013-2022".
Planowany budżet przeznaczony na realizację programu KOŚCIUSZKO wynosi 10 mln zł a czas jego trwania nie powinien przekraczać 36 miesięcy.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.