Rekord rozmawiających o Bogu

Koncert gwiazd, kazania na 25 gardeł, boże krówki, ustanowienie rekordu Polski w rozmawianiu o Bogu i uwielbienie z zespołem "Owca". Z okazji 800-lecia zakonu kaznodziejskiego odbyło się spotkanie ewangelizacyjne "Światła miasta".

- W naszym rekordzie generalnie chodzi o to, by robić to, czego uczył nas św. Dominik. Czyli rozmawiać z Bogiem i o Bogu. Preludium będzie ustanowienie polskiego rekordu w jednoczesnym otwieraniu słodyczy. Każdy z nas ma jedną wylosowaną boża krówkę, na której opakowaniu jest tekst. Może on być wstępem do rozmowy – zachęcał o. Adam Szustak, prowadzący „Światła miast” na Służewie. W spotkaniu wzięło udział 2569 osób, które dzieliły się swoim doświadczeniem Boga z przygodnymi osobami siedzącymi obok.

Rozmowy poprzedził koncert gwiazd polskiej muzyki rockowej, popowej i chrześcijańskiej. Na scenie wystąpili m.in. Kayah, Kasia Nosowska, Natalia Niemen, Magdalena Frączak, Skubas, Adam Krylik, Katarzyna Bogusz, Poldek Twardowski, Agnieszka Musiał i Mate.O.

– Jak się odpuszcza walkę duchową, to pojawia się chaos. Życzę, by było wam łatwo dawać miłość. A stanie się rzecz niezwykła, bo miłość mnoży się, gdy się ją dzieli – mówiła ze sceny Kayah.

Rekord rozmawiających o Bogu   Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Mate.O Był też czas na wygłoszenie krótkich kazań przez poszczególnych duchownych. Każdy z nich opisywał jedno bliskie mu określenie Matki Bożej. – Wzięliśmy się od św. Dominika. Mamy pomiędzy ludźmi i dla ludzi głosić Słowo Boże. Można je pojąć przez spotkanie z Maryją. I dlatego teraz każdy z nas opowie o jednym wezwaniu Litanii do Matki Bożej. Litanii, której nie ma – zapowiedział o. Szustak.

– Pamiętacie film „Avatar”? Niebiescy mówią na powitanie „I see You”. Jakie to piękne! Kojarzy mi się bardzo z Maryją, bo Ona jest Matką Uważnie Patrzących. Kiedy do Niej przychodzimy, Ona mówi „I see You. Nie kombinuj. Nie produkuj. Widzę cię i zaradzę temu, co cię trapi” – wyjaśniał o. Łukasz Kubiak.

– Jeśli twoje życie jest bez smaku, stanie się wybornym winem. Wystarczy tylko, że posłuchasz Maryi. Tak jak było w Kanie Galilejskiej, gdzie Matka Boża powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” . To zdanie jest moim zawołaniem ze święceń – mówił o. Mirosław Sander.

Padały też inne określenia Madonny: Nasza Służewska Maryja, Maryja Opiekunka Rozeznających, Maryja Pełna Świętości i Pokory, Matka Milczących, Matka Pięknej Miłości, Panna Wierna, Święta Codzienności, Gwiazda Wieczoru.

Kończąc serię kazań w pigułce, o. Szustak zaapelował o współpracę w głoszeniu Ewangelii. – To było święte kaznodziejstwo. Wygłosiliśmy Słowo Boże. Teraz wy macie zadanie, by przekazać je dalej – uśmiechnął się do przybyłych.

Kulminacją wieczoru było uwielbienie Boga z zespołem „Owca".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
-1°C Wtorek
rano
2°C Wtorek
dzień
3°C Wtorek
wieczór
1°C Środa
noc
wiecej »