Trwa Festiwal "Nadzieja"

W piątek 28 sierpnia koncertem Eleni rozpoczął się VI Ogólnopolski Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej NADZIEJA.

Festiwal ten zyskał sobie miano niepowtarzalnego wydarzenia muzycznego i kulturalnego, które przyciąga wielotysięczną widownię.

Organizatorzy Festiwalu każdego roku starają się ubogacać program festiwalowy, aby był atrakcyjny dla wszystkich uczestników i zawsze czymś mile zaskakiwał. Tegoroczna edycja Festiwalu będzie niewątpliwie rekordową co do długości jego trwania. Będzie on bowiem trwał ponad trzy tygodnie. I zakończy się 20 września plenerowym występem zespołu Magdy Anioł. Oprócz licznych koncertów w ramach festiwalu odbędzie się wiele przedstawień teatralnych, wystaw artystycznych, jak również pokazów filmowych. Szczególnym gościem Festiwalowym będzie reżyser Krzysztof Zanussi, który w tym roku obchodzi jubileusz 70-tych urodzin, i 50 lecie pracy artystycznej. Spotkanie z reżyserem będzie poprzedzone, odbywającym się w ramach Festiwalu bogatym przeglądem twórczości artysty.

Rozpoczynający Festiwal koncert Eleni zgromadził niemal pół tysięczną publiczność, która entuzjastycznie wyśpiewywała niemal wszystkie utwory artystki, zarówno te starsze, jak i pochodzące z najnowszej płyty. O atmosferze tego wydarzenia świadczy fakt, że ani publiczność, ani Eleni, nie chcieli się z sobą rozstać co sprawiło, że koncert trwał ponad dwie i pół godziny. Artystka zebrała wokół siebie publiczność niemal w każdym wieku i zarażając ją swoim ciepłem i entuzjazmem zapewniła wszystkim niezapomnianą zabawę. Na zakończenie Eleni rozdawała autografy wiernym swoim fanom.

W sobotę w Galerii U Panien zgromadziło się liczne grono wielbicieli malarstwa, by zainaugurować wystawę „Wspomnienia i NADZIEJA”, prezentującą j dorobek piotrkowskich artystów plastyków. Prezentowane prace pochodzą z zasobów Ośrodka Działań Artystycznych. Kolejny wernisaż już w najbliższą środę w dolnej części kościoła NSJ. O godzinie 18.30 swoje prace będzie prezentował Mariusz Gosławski. Artysta w tym roku obchodzi 15lecie swojej pracy twórczej.

W niedzielę, filmami „Struktura kryształu” i „Życie rodzinne”, został zapoczątkowany przegląd twórczości filmowej Krzysztofa Zanussiego. Projekcję filmowe, prezentujące większość dorobku reżysera, odbywać się będą do 7 września. W dni tym, w ramach festiwalu, miłośnicy wymagającego kina będą mieli okazję spotkać się z Krzysztofem Zanussim, obchodzącym w tym roku 50lecie pracy twórczej.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
14°C Czwartek
dzień
15°C Czwartek
wieczór
11°C Piątek
noc
8°C Piątek
rano
wiecej »