W największym indyjskim centrum wystawowym w Delhi, gdzie trwają tradycyjnie cieszące się wielkim powodzeniem doroczne międzynarodowe targi książki, z półek znikają przede wszystkim wydawnictwa na temat rozwoju duchowego, jogi i medytacji.
Rozchodzą się również starożytne indyjskie eposy - Ramajana, Mahabharata i Bhagavad Gita, tłumaczenia dawnych traktatów wedyjskich należących do kanonu hinduistycznego, mitologie oraz teksty kanonu buddyjskiego.
Chętnie kupowane są także książki napisane przez mistrzów życia duchowego i mistyków: Swami Vivekanandę, Sri Ravi Shankara, J. Krisznamurthiego. Do tegorocznych bestsellerów należą: biografia amerykańskiego jogina Rhadanatha Swami, który przed 40 laty wyemigrował z USA do Indii oraz książka Raviego Kapoora o mistycznych tajemnicach siedmiu cudów świata.
Książki o takiej tematyce kupują głównie młodzi czytelnicy w wieku od 15 do 35 lat. Zdaniem indyjskich krytyków, zjawisko to świadczy, iż mimo przenikających do Indii wzorców kultury Zachodu młodzi Hindusi - studenci, uczniowie szkół średnich i młodzi profesjonaliści - są zainteresowani własną tradycją.
Boom na książki o tematyce duchowej trwa w Indiach już trzeci rok i wzrasta. Gita Press, jedno z najstarszych wydawnictw indyjskich - założone w 1923 roku i wydające mitologie indyjskie oraz teksty hinduistyczne - potwierdziło ten trend, publikując dane świadczące o znaczącym wzroście sprzedaży swoich książek w tym roku.
Całkowity obrót na indyjskim rynku księgarskim wyniósł w bieżącym roku równowartość 2 mld dolarów.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.