TOR: Dziękujemy za obronę wartości

W imieniu Towarzystwa Odpowiedzialnego Rodzicielstwa proszę przyjąć wyrazy szczerego podziękowania za publicznie prezentowaną, nie tylko na łamach Gościa Niedzielnego, ale w szczególności przed sądem - postawę obrony wartości życia dzieci poczętych i ich niezbywalnego prawa do urodzenia się - napisał Kazimierz Trojan, prezes Zarządu.

Drogi Księże Dyrektorze,
 
W imieniu Towarzystwa Odpowiedzialnego Rodzicielstwa proszę przyjąć wyrazy szczerego podziękowania za publicznie prezentowaną, nie tylko na łamach Gościa Niedzielnego, ale w szczególności przed sądem - postawę obrony wartości życia dzieci poczętych i ich niezbywalnego prawa do urodzenia się. Jednoznaczność słów i wypowiedzi Księdza podczas procesu i po ogłoszeniu wyroku, że aborcja jest zabiciem poczętego dziecka i nie można tego faktu nazywać inaczej, jest dla nas budująca i zachęcająca do odważnego bronienia prawdy i podstawowych wartości związanych z prawem do życia każdej istoty ludzkiej. 
 
Wyrok sądu w sprawie Alicji Tysiąc jest z pewnością dla Księdza bolesnym doświadczeniem szczególnie, kiedy nie licząc się z faktami, sąd orzeka zgodnie z politycznym zamówieniem środowisk feminstycznych i proaborcyjnych. Znam podobne odczucie, bo dokładnie 25 lat temu w podobnej sytuacji Towarzystwo Odpowiedzialnego Rodzicielstwa zostało rozwiązane przez władze PRL. Jednak doczekaliśmy czasu, kiedy ta decyzja została uchylona i TOR odzyskał swoją tożsamość. Życzę Księdzu, by i ten wyrok został uchylony bo tak naprawdę, to obraża on swą stronniczością i nierzetelnością, cały wymiar sprawiedliwości w Polsce.
 
Zauważmy jednak coś zdumiewającego, otóż cała ta sprawa ma miejsce w roku, który w Kościele Katolickim poświęcony jest TROSCE O ŻYCIE! Ten proces i ten wyrok sądowy wprowadziły temat aborcji jako zabójstwa do ogólnopolskiej debaty publicznej, do wszystkich telewizji, rozgośni radiowych i prasy. Takiej "reklamy dla Życia" w polskich mediach dawno nie było!
 
Szczęść Boże Księdzu Dyrektorowi na dalszej drodze budzenia i utrwalania wrażliwości na wartość każdego życia ludzkiego, małżeństwa i rodziny.
 
Z wyrazami szacunku
 
Kazimierz Trojan - Prezes TOR  
 
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
-3°C Środa
noc
-4°C Środa
rano
-1°C Środa
dzień
0°C Środa
wieczór
wiecej »