Na konieczność podejmowania przez Kościół w Afryce trudnego dialogu ze wspólnotami charyzmatycznymi oraz zielonoświątkowymi wskazał kard. Walter Kasper. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan zabrał głos podczas wczorajszej popołudniowej sesji plenarnej II Zgromadzenia Specjalnego Synodu Biskupów dla Afryki.
Kard. Kasper zauważył, że nowe podziały dokonujące się obecnie wśród chrześcijan Czarnego Lądu mają niewiele wspólnego z kolonialną przeszłością. Obecnie kierowana przez niego dykasteria prowadzi pewien dialog z tzw. Kościołami niezależnymi za pośrednictwem Globalnego Forum Chrześcijańskiego. Nie jest on łatwy, a niekiedy staje się wręcz niemożliwy, ze względu na agresywną postawę niektórych ze wspomnianych wspólnot.
Purpurat podkreślił, że w obliczu tych wyzwań konieczne jest prowadzenie z jednej strony formacji ekumenicznej, a z drugiej rozwijanie małych wspólnot w obrębie parafii. Duże znaczenie ma w tym dialogu wierność normom Kościoła oraz uwzględnienie afrykańskich korzeni kulturowych.
Kard. Kasper zaznaczył również znaczenie ekumenizmu duchowego oraz osobistego nawrócenia każdego z chrześcijan. „Kościół w Afryce powinien nadal budować mosty przyjaźni i przez modlitewny ekumenizm duchowy oraz konsekwentne rozeznanie woli Bożej angażować się w posługę pojednania. Kluczem wszelkiego dialogu jest odnowa życia wewnętrznego” – podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.