Przedstawicielki Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” mają nadzieję, że wszystkie kluby parlamentarne poprą projekt.
Na przyjęcie, w trybie pilnym, i wejście w życie jeszcze przed zakończeniem bieżącego roku ustawy całkowicie zakazującej aborcji w Polsce wyraziły nadzieję przedstawicielki Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” oraz Inicjatywy na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”. W związku z rozpoczynającymi się w Parlamencie w najbliższy czwartek pracami nad projektem jego inicjatorki spotkały się w Warszawie z dziennikarzami.
Sylwia Zborowska z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny wyraziła nadzieję, że wszystkie kluby parlamentarne poprą projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji. „Liczymy, że ochrona życia ludzkiego będzie dla posłów sprawą oczywistą” - mówiła działaczka.
Katarzyna Stępkowska, również reprezentująca Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, podkreśliła, że ustawa całkowicie zakazująca dokonywania aborcji stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne. Przywołała wynika badań przeprowadzonych w maju br. przez Instytut Badań Rynkowych IBRiS.
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” zebrał ponad 450 tys. podpisów pod projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji w Polsce. W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie tego dokumentu.
Sieci trzech krajów pracują obecnie w tzw. trybie izolowanej wyspy.
Uruchomiono tam specjalny numer. Asystenci odpowiadają w ciągu 48 godzin.
Potępił prawo pozwalające na konfiskatę ziemi białych farmerów w RPA.
Zrewanżował się w ten sposób za podobną decyzję Bidena wobec niego w 2021 roku.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Nie mamy o nich żadnych informacji, a wy niczego nie robicie - wykrzykiwały.
Nowe pojawienie się wirusa i stan epidemii ogłoszono w zeszłym tygodniu.