Przedstawicielki Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” mają nadzieję, że wszystkie kluby parlamentarne poprą projekt.
Na przyjęcie, w trybie pilnym, i wejście w życie jeszcze przed zakończeniem bieżącego roku ustawy całkowicie zakazującej aborcji w Polsce wyraziły nadzieję przedstawicielki Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” oraz Inicjatywy na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”. W związku z rozpoczynającymi się w Parlamencie w najbliższy czwartek pracami nad projektem jego inicjatorki spotkały się w Warszawie z dziennikarzami.
Sylwia Zborowska z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny wyraziła nadzieję, że wszystkie kluby parlamentarne poprą projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji. „Liczymy, że ochrona życia ludzkiego będzie dla posłów sprawą oczywistą” - mówiła działaczka.
Katarzyna Stępkowska, również reprezentująca Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, podkreśliła, że ustawa całkowicie zakazująca dokonywania aborcji stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne. Przywołała wynika badań przeprowadzonych w maju br. przez Instytut Badań Rynkowych IBRiS.
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” zebrał ponad 450 tys. podpisów pod projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji w Polsce. W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie tego dokumentu.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.
Napięcie między krajami wywołał atak terrorystyczny w indyjskim stanie Dżammu i Kaszmir.
W środę podobne spotkanie przeprowadzi szef MSW Bruno Retailleau.
Chodzi o wyższą niż przewidziano liczbę kardynałów elektorów, a także o uprawnienia kard. Becciu.