Watykan udostępnił swe lądowisko helikopterów dla ratowania chorych dzieci. Chodzi tu o transport do Szpitala Pediatrycznego Dzieciątka Jezus (Bambino Gesù).
Jest to największy i najlepszy tego rodzaju ośrodek we Włoszech. Od 1924 r. należy on do Stolicy Apostolskiej, a jego placówki w dużej mierze są położone na obszarach eksterytorialnych. Główna siedziba szpitala jest położona nieopodal Watykanu, na zboczach wzgórza Janikulum.
W praktyce helikoptery pogotowia ratunkowego lądują w Ogrodach Watykańskich już od kilku miesięcy, jednak dopiero wczoraj podpisano umowę z włoskim urzędem lotnictwa cywilnego, która reguluje te wyjątkowe loty. Przewidziano też dostosowanie watykańskiego lądowiska do wymogów włoskich standardów.
Co najmniej 17 osób zginęło, gdy zawaliła się kopalnia koltanu, dziesiątki wciąż są pod gruzami.
Przez dwa dni jurorzy będą oceniać malunki, a w niedzielę ogłoszą werdykt.
Duchowni udadzą się do Anglii, Irlandii, Niemiec oraz Norwegii.
Przestrzegł też przed możliwymi konsekwencjami tej technologii dla rozwoju dzieci i młodzieży.
Aktywiści płacą nakładane na nich grzywny i kontynuują proceder.
W ocenie ZPP obecna sytuacja związana z płacami pracowników ochrony zdrowia jest nieracjonalna.