- Dziękuję, że swoje życie chcecie układać na podobieństwo Maryi - mówił bp Andrzej Czaja na pielgrzymce marianek.
Na Górze św. Anny trwa druga tura tegorocznej diecezjalnej pielgrzymki Dzieci Maryi, przebiegającej pod hasłem „Matko Miłosierdzia - módl się za nami”.
Grupy parafialne z opolskiego i kluczborskiego rejonu duszpasterskiego gościły w Domu Pielgrzyma od 23 do 25 września. Obecnie na Górze św. Anny wspólnie modlą się, formują i bawią grupy z parafii rejonu raciborskiego i nyskiego.
- W pierwszej turze wzięło udział blisko 700 marianek, a w drugiej uczestniczy ponad 450 dziewczyn - podkreśla ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.
Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza św. w annogórskiej bazylice, której w sobotę przewodniczył bp Andrzej Czaja. Eucharystię poprzedziła modlitwa różańcowa w grocie lurdzkiej.
Dziewczyny zostały podzielone na cztery anielskie chóry: aniołowie tajemnic radosnych, światła, bolesnych i chwalebnych. Otrzymały tuby, przez które ich głos miał wznosić się aż do nieba.
- Jedno „Zdrowaś” potrafi zdobyć niebo. Wierzycie w to? - pytała s. Tobiasza Jarzyna z Krzanowic, która przygotowała anielską formułę modlitwy. - W drodze, w postawie stojącej, która wyraża gotowość do walki, zdobywamy niebo, szturmujemy je modlitwą - tłumaczyła dziewczętom s. Tobiasza.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.