12 tys. zgłoszeń na Europejskie Spotkanie Młodych

Dwanaście tysięcy młodych ludzi potwierdziło przyjazd do Poznania na Europejskie Spotkanie Młodych.

– Biorąc pod uwagę doświadczenie lat poprzednich, to bardzo duża liczba jak na połowę listopada – mówi KAI brat Marek ze wspólnoty z Taizè.

Bracia i wolontariusze od września prowadzą w Poznaniu Centrum Przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych, które 27 grudnia rozpocznie się w stolicy Wielkopolski. – Rozdaliśmy już ponad 100 tys. broszurek na temat spotkania, a dzięki współpracy z Archidiecezją Poznańską udało nam się zaangażować w jego przygotowywanie 158 parafii w Poznaniu i okolicach – podkreśla brat Marek. Od września bracia i wolontariusze organizują codzienną modlitwę ze śpiewem kanonów w jednym z kościołów położonych w centrum miasta i koordynują pracę parafialnych zespołów przygotowań.

Na spotkanie zgłosili się już młodzi z Francji, Portugalii, Włoch i Niemiec. – Przyjedzie bardzo dużo młodzieży z Ukrainy, są zgłoszenia z Białorusi i z Rosji – mówi brat Marek. Dodaje, że po 9 osób zgłosiło się z Turkmenistanu i z Uzbekistanu. – Jest nawet 12 zgłoszeń z Togo, republiki w zachodniej Afryce nad Zatoką Gwinejską – zauważa z uśmiechem.

Europejskie Spotkanie Młodych będzie dużym przedsięwzięciem logistycznym. Uruchomionych zostanie m.in. 20 specjalnych pociągów, dzięki którym młodzi bez problemu dostaną się do Poznania z okolicznych miejscowości – Gniezna, Środy Wlk. czy Kościana.

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się tzw. weekend dla parafii. Członkowie parafialnych ekip przygotowań odwiedzą braci, by uzgodnić, ile osób zostanie przyjętych w poszczególnych parafiach miasta Poznania i okolic. W niedzielę za tydzień abp Stanisław Gądecki odprawi dla młodych Mszę św. w katedrze transmitowaną przez TVP Polonia, podczas której zaprosi młodzież przebywającą w różnych krajach świata do Poznania.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Sobota
  rano
  2°C Sobota
  dzień
  2°C Sobota
  wieczór
  2°C Niedziela
  noc
  wiecej »