Benedykt XVI cieszy się z ESM w Polsce

Papież Benedykt XVI wyraził radość, że rozpoczynające się we wtorek w Poznaniu z udziałem braci z ekumenicznej Wspólnoty z Taize 32. Europejskie Spotkanie Młodych odbywa się w ojczyźnie Jana Pawła II.

„Drodzy młodzi ludzie, Ojciec Święty łączy się w modlitwie z wami, którzy na wezwanie Wspólnoty z Taize zgromadziliście się w Poznaniu, w ojczyźnie jego wielkiego poprzednika Jana Pawła II” – napisał w imieniu Papieża do uczestników czuwania sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kardynał Tarcisio Bertone.

Najbliższy współpracownik Benedykta XVI zapewnia młodych Europejczyków, że „Papież prosi Ducha Świętego, by pomagał wam coraz lepiej poznawać wolę Boga i pogłębiać zaufanie do Niego, abyście z odwagą mogli iść w przyszłość i podejmować liczne wyzwania”.

„Papież obdarza was zaufaniem, abyście wychodzili naprzeciw ludziom, którzy przestali rozumieć Boga, szukają Go po omacku, czasem o tym nie wiedząc” – napisał watykański sekretarz stan. Zaznaczył, że "potrzeba im spotkania z prawdziwymi świadkami, aby zajaśniało im oblicze Chrystusa. Niech Bóg podsuwa wam gesty i słowa, które, po waszym powrocie do kraju, przybliżą innym nadzieję, która was ożywia i zapał, którym Duch Święty chce napełnić każde ludzkie życie!” – dodał kard. Bertone.

Do przybyłych do stolicy Wielkopolski pielgrzymów listy skierowali też ekumeniczny patriarcha Konstantynopola – Bartłomiej I, duchowy zwierzchnik Kościoła anglikańskiego – arcybiskup Rowan Williams, a także sekretarz generalny ONZ – Ban Ki Moon i przewodniczący Komisji Europejskiej – Jose Manuel Barroso.

Do Poznania przybyło 30 tys. młodych chrześcijan z całej Europy oraz z niektórych krajów Azji i Afryki i Ameryki Południowej. Modlitewne czuwanie zakończy się 2 stycznia 2010 roku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Środa
  wieczór
  2°C Czwartek
  noc
  1°C Czwartek
  rano
  2°C Czwartek
  dzień
  wiecej »