Wnioski o aresztowanie dla czterech osób ws. afery reprywatyzacyjnej

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu złożyła wnioski o tymczasowe aresztowanie 4 podejrzanych ws. reprywatyzacji w Warszawie: b. urzędnika ratusza Jakuba R., adwokata Roberta N. oraz rodziców urzędnika. Wszyscy są podejrzani o korupcję i oszustwo.

Wrocławska prokuratura regionalna przedstawiła we wtorek dwa zarzuty b. urzędnikowi stołecznego ratusza Jakubowi R. i trzy adwokatowi Robertowi N. ws. "dzikiej reprywatyzacji" nieruchomości w Warszawie. Zarzuty uczestnictwa w oszustwie usłyszały też trzy pozostałe zatrzymane w tej sprawie osoby. Prokuratura złożyła wnioski o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla czterech z pięciu osób, które usłyszały zarzuty. Chodzi o byłego urzędnika ratusza Jakuba R., adwokata Roberta N. oraz rodziców urzędnika - Wojciecha R. i Alinę D.

Wobec piątego z zatrzymanych Mariusza L. (wcześniej prokuratura przedstawiała go błędnie jako Marcina L.) zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze: poręczenie 500 tys. zł, zakaz opuszczania kraju i zatrzymanie paszportu oraz zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi. "Złożył on obszerne i wyczerpujące wyjaśnienia. Natomiast wobec pozostałych czworga podejrzanych wyłoniła się uzasadniona obawa utrudniania postępowania" - wyjaśniła rzeczniczka prokuratury Anna Zimoląg.

«« | « | 1 | » | »»
 • Jan Roncalli
  01.02.2017 11:46
  Doktryna Kościoła wskazuje, że roszczenia wiary wierzących wobec niewierzących i wątpiących są uzasadnione z powodu Chrystusa będącego jedynym łącznikiem między nami i Ojcem - Miłością i Mądrością. Jan XXIII w Encyklice Mater et Magistra wskazuje na sprawiedliwość, prawdę i miłość będące odpowiednikami Drogi, Prawdy i Życia. Papież przestrzegał przed mono- i oligopolizacją kapitału, które prowadzą do zawłaszczenia życia publicznego i zwiększenia niestabilności rynków przez odebranie praw do posiadania własności ludziom ubogim. Majątek prywatyzowany powinien być tak rozdysponowany, żeby właścicielom i użytkownikom przynosił korzyści materialne i duchowe, co do sprawiedliwego podziału dóbr i usług oraz wysokości zysków, które powinny być ograniczane przez wysokość płacy minimalnej celem wzrostu obrotu, i sprawiedliwych cen oraz wysokości wynagrodzeń czy oszczędności wraz z możliwością udziału w zyskach przedsiębiorstwa. Państwo powinno być nastawione na współpracę międzynarodową celem zmniejszania nierówności społecznych poprzez inwestycje i transfer know-how do krajów rozwijających się obniżając jednocześnie ryzyko konfliktów i wewnętrznie na działalność MŚP wraz z zrzeszeniem pracowników i pracodawców w związkach zawodowych. Realizując, więc roszczenia wiary uważam za św. Janem XXIII, że to nie prawo jest źródłem szczęścia lecz Bóg jako Duch i Absolut co Papież zaznaczył w pkt. 227, więc ludzie powinni uczynić Boga priorytetem w swoim życiu, żeby móc kochać bliźnich i żyć wg zasad sprawiedliwości, które są nie w prawie stanowionym czy międzynarodowym, lecz w prawie naturalnym, ponieważ godność każdego człowieka jest pochodną Boskiego Majestatu i w tym sensie jest przyrodzona i niezbywalna.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  3°C Wtorek
  dzień
  3°C Wtorek
  wieczór
  2°C Środa
  noc
  1°C Środa
  rano
  wiecej »