Franciszek: Naszym Panem jest Jezus, pokorny król sprawiedliwości, miłosierdzia i pokoju

"Nie mamy innego Pana poza Jezusem, radośnie witanym przez uczniów w Jerozolimie i przybitym do krzyża, pokornego króla sprawiedliwości, miłosierdzia i pokoju" – powiedział Franciszek podczas Mszy św. sprawowanej w Niedzielę Palmową, nazywanej także „Niedzielą Męki Pańskiej" na placu św. Piotra w Watykanie.

Papież zauważył, że dzisiejsza liturgia jest zarazem jest radosna i bolesna, celebrując wkroczenie Jezusa do Jerozolimy a jednocześnie zawierając opis męki Pańskiej. Stąd nasze serce w jakimś niewielkim stopniu doświadcza tego, co musiał odczuwać w swoim sercu Jezus owego dnia, kiedy radował się ze swoimi przyjaciółmi i zapłakał nad Jerozolimą. 

Franciszek przypomniał, że w diecezjach całego świata jest też dziś obchodzony Światowy Dzień Młodzieży, a w Rzymie łączy się on z przekazaniem krzyża przez młodych z Krakowa, młodym z Panamy. 

Ojciec Święty podkreślił entuzjazm uczniów witających swego Pana w Jerozolimie, a jednocześnie zauważył, że w tym obrazie zawarty jest obraz sługi Boga i człowieka, który idzie na mękę. Nawiązując do liturgii Wielkiego Tygodnia Franciszek zaznaczył, że ostateczne zwycięstwo będzie musiało przejść przez mękę i krzyż. „Dotyczy to także nas. Aby wiernie iść za Jezusem prośmy o łaskę, aby nie czynić tego słowami, lecz w czynach, i o to, abyśmy mieli cierpliwość znoszenia naszego krzyża: aby go nie odrzucać, nie pozbywać się go, ale patrząc na Niego, przyjąć go i nieść dzień po dniu” – zachęcił papież. 

Ojciec Święty wskazał, że Jezus ukrzyżowany jest obecny w wielu cierpiących z powodu niewolniczej pracy, dramatów rodzinnych, z powodu chorób ... wojen i terroryzmu, ze względu na interesy, które uruchamiają broń i sprawiają, że zadaje ciosy. „Oszukani mężczyźni i kobiety, pogwałceni w swej godności, odrzuceni .... Jezus jest w nich obecny, w każdym z nich, i wraz z tym zniekształconym obliczem, z tym urwanym głosem prosi, aby się Nim zainteresować, aby Go uznano, miłowano” – podkreślił Franciszek. 

„Nie ma innego Jezusa: jest to ten sam, który wjechał do Jerozolimy pośród wymachiwania gałązkami palm i oliwek. To ten sam, który został przybity do krzyża i umarł między dwoma złoczyńcami. Nie mamy innego Pana poza Nim: Jezusa, pokornego króla sprawiedliwości, miłosierdzia i pokoju” – zakończył swoją homilię papież.

«« | « | 1 | » | »»
 • Franciszek:Naszym Panem
  26.07.2017 11:55
  Te przytoczone słowa sa zgodne z Ewangelia.Ale!Jak interpretować slowaFranciszka,,..Jezus stal się diablem,wezem...",Jezus jest Panem szaleństwa...",,...pieklo nie istnieje...",,To skandal,ze Bog przyszedł na swiat,aby stać się jednym z nas...",,...Ale Bog nie istnieje,to sa osoby,sa pojęciem,powietrzem..."i wiele innych wypowiedzi od k.wlos się jeży.Dlaczego zamiast katolickiego krzyza nosi krzyz masoński?Dlaczego w ogole nie kleka np.wFatimie.A logo Franciszka w Fatimie?To nie jest różaniec.AlogoSDM w Polsce.Trzy szostki,Trzy znakiAnkh,wywodzace się ze star.Egiptu istanowiace tezKrzyz masonow.Ankh symbol pogardy dziewictwa,nawiazujacy do rytualnych orgii.Oby nie sprawdzaly się słowa psalmu115Partzycie i nie widzicie,slichacie i nie słyszycie.
 • Fr.:NaszymPanem...
  26.07.2017 12:19
  Widze,ze moje pytania nie znajda odpowiedzi,wypowiedziFr. to tabu.Ale dziś w dobie internetu nie da sie ukryc.Wystarczy sluchac i slyszec.Odprawianie przezFr.mszy z chelpiacym się homoseksualista jakby daje wolna droge.W ewangelii nigdzie nie ma przyzwolenia na homo a wBiblii w księdze Kap.18:22,,Nie będziesz obcowal z mezczyzna,tak jak obcuje się z kobieta,bo to jest odrazajace..."I kara za to była smierc.A co mowiFr.,,Jeśli gej jest człowiekiem,k. poszukuje Boga,kim jestem,zeby sadzic..."Rzeczywiscie,kim jest?Bo w jednej z wypowiedzi mowi,ze relacja z Jezusem jest niebezpieczna/!!!/ i bardzo szkodliwa...Należy za wszelka cene unikac osobistych relacji z Jezusem...To jakas nowa ewangelia!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  12°C Środa
  dzień
  14°C Środa
  wieczór
  11°C Czwartek
  noc
  9°C Czwartek
  rano
  wiecej »