W ponad trzech tysiącach polskich parafii prowadzone będą Roraty w oparciu o materiały przygotowane przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”.
Jak mówi Gabriela Szulik, redaktor naczelny "Małego Gościa", podczas nabożeństw dzieci otrzymywać będą obrazki przedstawiające miejsca związane z życiem św. Jana Marii Vianneya. Obrazki będą umieszczać na planszy, którą dostaną w pierwszym dniu Rorat. W grudniowym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” znajdziemy również Margaretkę – zobowiązanie do modlitwy za wybranego księdza, słowa piosenki na Roraty 2009, pt. „Droga do nieba” oraz krótkie historie księży, którzy odczuli moc modlitwy na własnej skórze.
W każdym adwentowym numerze „dużego” „Gościa Niedzielnego” można będzie znaleźć rozmowę z o. Augustynem Pelanowskim inspirowaną niedzielną Ewangelią; historię-świadectwo człowieka nawróconego pod wpływem świętego kapłana; fragment kazania św. Jana Marii Vianneya oraz pocztówkę z motywem Bożego Narodzenia. – Często nasze pocztówki przedstawiają zielone gałązki obwiązane wstążkami, pakunki z prezentami lub błyszczące ozdoby choinkowe. Przy suto zastawionym świątecznym stole nie przypominają one o tym, co jest istotą tych świąt, że „Słowo ciałem się stało i mieszało między nami” – mówi Leszek Śliwa, zastępca sekretarza redakcji „Gościa”.
Adwentowe Pogotowie Modlitewne w intencji kapłanów, codzienne rozważania do czytań adwentowych z myślą św. Jana Marii Vianneya znajdziemy na portalu wiara.pl. Na jego stronach znajdziemy także sylwetki ludzi, których życie odmienił Chrystus (m.in. André Frossard, Karol de Foucauld, ks. Franciszek Blachnicki).
Cykl adwentowy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz portalu wiara.pl łączy się z kampanią promocyjną. – Nawiązaliśmy współpracę z wieloma katolickimi stacjami radiowymi, które w ramach własnych audycji korzystać będą z materiałów przygotowanych przez „Małego Gościa”. Dodatkowo na terenie ponad tysiąca parafii zawisną bilbordy, a w głównych katolickich portalach internetowych emitowane będą banery promujące cykl – mówi Piotr Sudoł, kierownik Działu Promocji „Gościa Niedzielnego”.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.